<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: GÜLMEN VE ÖZAKÇA’YA SKANDAL SORULAR

25 Mayıs 2017 Perşembe

GÜLMEN VE ÖZAKÇA’YA SKANDAL SORULAR

Mülakatta öyle soru soranlar, sorguda elbet böyle soru sorarlar
Siyasallaşan devlet kurumlarının ne yazık ki hali bu. Partili cumhurbaşkanı, partili hakimler ve savcılar olursa, partili asker, polis ve bekçi de olur yapılacak sorgu da böyle olur. KHK ile ihraç edildikten sonra eylem başlatan ve 76 gündür açlık grevi yapan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça savcılığa ifade vermek üzere adliyeye götürüldü. Savcı, Gülmen […]
Siyasallaşan devlet kurumlarının ne yazık ki hali bu. Partili cumhurbaşkanı, partili hakimler ve savcılar olursa, partili asker, polis ve bekçi de olur yapılacak sorgu da böyle olur.
KHK ile ihraç edildikten sonra eylem başlatan ve 76 gündür açlık grevi yapan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça savcılığa ifade vermek üzere adliyeye götürüldü. Savcı, Gülmen ve Özakça’yı ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti.
GÜLMEN VE ÖZAKÇA’YA SKANDAL SORULAR
Gülmen ve Özakça’ya skandal sorular soruldu. Savcı ve polis tarafından sorulan soruları avukat Selçuk Kozağaçlı paylaştı:
– Gitar çalıp şarkı söylediğin bir video paylaşılmış, sen de beğenmişsin, paylaşanların örgüt üyesi olabilecegini düşündün mü?
– Masumane hak arayışı görünümündeki bu eylemlerin asıl amacı nedir?
– Ülkemiz genelinde eylem birlikteliği yaparak ülkemizde gezi türü olaylar mı başlatmak istiyorsunuz?
– Yaptığınız eylemlerle hak arayışından uzak halkta kin ve nefret uyandıran eylem tarzı yapmanızın amacı nedir?
– Ölüm orucu eylemi yapmanız konusunda size ne tür menfaatler sunulmaktadır?
DÜN GÖZALTINA ALINDILAR

Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, dün, açlık grevinin 75. günündeyken gece yarısı 01.00 civarında evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.
Gün boyunca da Ankara, Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde onlara destek için toplananlara polis müdahalesi gerçekleşti, darp edilerek gözaltına alınanlar oldu.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/