<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 'Hayır’cılara sosyal medyada operasyon

3 Mayıs 2017 Çarşamba

'Hayır’cılara sosyal medyada operasyon

'Hayır’cılara sosyal medyada operasyon

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oy kararının protesto edildiği eylemler hakkında paylaşımlarda bulunan sosyal medya hesapları ve internet sitelerine erişim durduruldu.
Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından çok sayıda sosyal medya hesabı, bazı hesaplardan yapılan paylaşımları ve internet adreslerine erişim engeli geldi. YSK’nın mühürsüz oyların kabulüne ilişkin aldığı kararın protesto edildiği eylemler hakkında yapılan paylaşımlara da mahkeme engel koydu.

Birgün gazetesinin haberine göre; mahkeme tarafından ‘Terörü öven, şiddete ve suça teşvik eden kamu düzeninin ve milli güvenliği tehdit eden, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesine bağlı olarak içeriğin çıkarılmasına/erişimin engellenmesine dair tedbir kararı, 5651 sayılı kanunun 8/A maddesinin 2. fıkrası uyarınca onaylanmasına karar verilmiştir’ cümleleriyle alınan karar, 40 Twitter, 2 Facebook, 4 internet sitesi ve çok sayıdaki Twitter paylaşımının kaldırılmasını içeriyor. 

PROTESTO GÖSTERİLERİNİ PAYLAŞANLAR ENGELLENDİ

16 Nisan anayasa değişikliği referandumunda YSK’nin mühürsüz oyların kabulüne ilişkin aldığı kararın protesto edildiği eylemler hakkında yapılan paylaşımlara da mahkeme tarafından erişim engeli geldi.

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ALİ ŞEKER’E DE ERİŞİM YASAĞI

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in Kadıköy’de YSK protestolarında attığı iki Tweet hakkında aynı gerekçeyle erişim yasağı geldi. CHP’li Ali Şeker, Kadıköy’de yapılan YSK protestolarında Periscope canlı yapmıştı. Alınan erişim yasağı kararı, Şeker’in bu paylaşımını da içeriyor.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/