<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Haziran'dan Gülmen ve Özakça için açıklama: Zulüm ile abad olanın akıbeti berbat olur

22 Mayıs 2017 Pazartesi

Haziran'dan Gülmen ve Özakça için açıklama: Zulüm ile abad olanın akıbeti berbat olur
Haziran'dan Gülmen ve Özakça için açıklama: Zulüm ile abad olanın akıbeti berbat olur

Birleşik Haziran Hareketi, açlık grevinin 75. gününde evleri basılarak gözaltına alınan Gülmen ve Özakça'ya dair iktidarı uyararak bir açıklama gerçekleştirerek, "Zulüm ile abad olanın akıbeti berbat olur" dedi

Açlık grevinin 75. gününde evleri basılarak gözaltına alınan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya dair Birleşik Haziran Hareketi bir açıklama gerçekleştirdi. Haziran resmi internet sitesi üzernden gerçekleştirdiği açıklamada, "KHK’larla haksız bir şekilde işinden atılan tüm emekçiler işlerine iade edilsin, Nuriye ve Semih yaşasın." ifadelerini kullandı.

Haziran'ın açıklamasının tam metni ise şu şekilde:
Açlık Grevi Direnişçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evleri basıldı.
Direnişçiler gözaltına alındı.
Nuriye ve Semih, açlık grevi direnişlerinin 75. günündeydiler. Gündüz adli kontrol işlemi için karakola gidip imza vermişlerdi. Kaçmamışlardı, göçmemişlerdi.
Savcılığın ‘yakalama kararı’nda, “eylem ölüm orucuna dönebilir, Gezi, Tekel benzeri eylemlere sebep olabilir” ifadesi yer alıyordu.
Ne büyük ne amansız bir korku!
İktidarlar değişiyor ama muktedirin kadim korkusu değişmiyor.
Korkuyorlar. Halktan, haklı taleplerinin halk tarafından sahiplenilmesinden, başka hak arayışlarına emsal oluşturmasından korkuyorlar. Gezi, tekel direnişi düşüyor akıllarına, uykuları kaçıyor. O yüzden gece vakti kör uykularda kapıları kırarak her gün orada gözlerinin önünde olan insanların evlerini basıyorlar.
Korkuyorlar, korkmakta haklılar da.
İktidarı uyarıyoruz, “Zulüm ile abad olanın akıbeti berbat olur.”
Ekmekleri ve onurları için direnen Nuriye ve Semih’in haklı mücadelesini destekliyoruz.
KHK’larla haksız bir şekilde işinden atılan tüm emekçiler işlerine iade edilsin, Nuriye ve Semih yaşasın.
Birleşik HAZİRAN Hareketi
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/