<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Her şey referanadumdan 'Evet' çıkması içindi: Erdoğan AB'yle ilişkileri düzeltme kararı aldı

27 Mayıs 2017 Cumartesi

Her şey referanadumdan 'Evet' çıkması içindi: Erdoğan AB'yle ilişkileri düzeltme kararı aldı

Her şey referanadumdan 'Evet' çıkması içindi: Erdoğan AB'yle ilişkileri düzeltme kararı aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi için gittiği Brüksel'de AB temsilcileri ile görüştü. 

Referandum öncesi Avrupa ile yaşanan gerginlikleri geride bırakmak gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi için gittiği Brüksel'de Avrupa Birliği temsilcileri ile görüşmeler yaptı. Erdoğan, AB temsilcilerine, 'referandum öncesi' Almanya ve Hollanda ile yaşanan gerginlikleri geride bırakmak istediklerini dile getirdiğini söyledi. 

Erdoğan, "AB liderleri Tusk ve Juncker ile üyelik sürecine yeni ve pozitif bir ivme kazandırılması hususunda olumlu bir görüşme yaptık. Türkiye-AB göç anlaşmasının uygulanması, vize konusunu da müzakere ettik. Kendileri de birtakım çalışmalar yapmışlar. Onunla ilgili 12 aylık takvim aldık. Terörle mücadelede destek istedik. Referandum sürecinde yaşananların geride bırakılması gerekiyor. Artık yeni bir süreci başlatma temennisini Tusk ve Juncker de gündeme getirdi. AB Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ile görüşmemizde "Türkiye ve Avrupa Parlamentosu (AP) arasındaki ilişkilerde karşılıklı anlayışı esas alalım" dedik. Ben Tajani'yi çok daha olumlu gördüm" dedi. 
Referandum öncesi Almanya hükümetine karşı 'Nazi' benzetmesi yapan Erdoğan, "Türkiye'ye bakışı çok pozitif. İslam karşıtlığı, yabancı düşmanlığı ve kültürel ırkçılığa karşı AP'nin sorumluluk üstlenmesi gereğini gündeme getirdim" dedi. 

http://siyasihaber3.org/her-sey-referanadumdan-evet-cikmasi-icindi-erdogan-abyle-iliskileri-duzeltme-karari-aldi
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/