<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: İslam Dini’nin geldiği noktaya bakar mısınız? Hangi tarikat saat kaçta iftar yapacak

26 Mayıs 2017 Cuma

İslam Dini’nin geldiği noktaya bakar mısınız? Hangi tarikat saat kaçta iftar yapacak

İslam Dini’nin geldiği noktaya bakar mısınız? Hangi tarikat saat kaçta iftar yapacak
Her Cemaat kendisine göre iftar ve imsak saatleri takvimi yayımlıyor.
Ramazan ayı bu hafta sonu başlarken, iftar ve imsak saatleriyle ilgili yine tartışma çıktı. Özellikle Avrupa’daki kentlerde farklı saatlerden oluşan imsakiyeler kafaları karıştırdı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Dünya’daki her ülke ve kent için ayrı ayrı imsakiyeleri resmi internet sayfasından yayımladı. Bunun yanında yazılı olarak da imsakiler bastırdı.
Ancak her Cemaat kendisi için ayrı ayrı imsakiyeler yayımlamaya devam ediyor. Örneğin Fransa’nın Paris kentinde, Ramazan’ın ilk gününde bir Cemaat imsak saatini 02.17 olarak belirlerken, başka bir grup 04.21 olarak belirlemekte.
Diyanet İşleri ise aynı bölge için imsak saatini 04.30 olarak belirtiyor. Benzer durumda birçok ülkede ve Türkiye’de de görülüyor. Her Cemaat kendisine göre dini kurallar koymakla yetinmiyor, artık iftar ve sahur saatlerini de değiştiriyor.

İşte sosyal medyada paylaşılan o fotoğraflar:

#1


#2


#3


#4


#5

kaynak: http://www.habererk.com/gundem/islam-dini-nin-geldigi-noktaya-bakar-misiniz-hangi-tarikat-saat-kacta-iftar-yapacak-h31973.html

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/