<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: İşte Faşizm işte Zulüm

22 Mayıs 2017 Pazartesi

İşte Faşizm işte Zulüm

İşte Faşizm işte Zulüm
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın gece yarısı evlerine gerçekleşen polis baskınıyla gözaltına alınması sonrası polis, Yüksel Caddesi’ndeki direniş alanına da saldırdı. Kadınları yerlerden sürüklediler, çiçeklere el koydular, İnsan Hakları Anıtı'nı işgal ettiler.. İlk saldırıda 4 kişi gözaltına alındı. Alanda yeniden toplananlar polisin tehditlerine karşın açıklamalarını yaptı, direnişi sürdüreceklerini ilan etti. Kısa bir süre sonra ikinci polis saldırısı gerçekleşti. İkinci saldırıda ise en az 8 kişi gözaltına alındı.
Açlık grevinin 75’inci gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın gözaltına alınmasının ardından Yüksel Caddesi'ndeki eylem alanına gelenlere polis müdahale etti, 4 kişi gözaltında.
Açlık grevinin 75’inci gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın gözaltına alınmasının ardından Yüksel Caddesi'ndeki direniş alanında toplanan destekçilere polis müdahale etti.
Yüksel Caddesi'ne gelen polis, anıt çevresinde açlık grevine destek verenleri dağıtmak istedi. 

Bu arada ihraç edilen kamu emekçilerinden sosyolog Veli Saçılık ise İnsan Hakları Anıtı’nın üzerine çıkarak alanı terk etmeyeceklerini söyledi. 
Polis, Veli Saçılık'ı darp etti. 

Müdahale sırasında Müslüm Bezirgan, Bilgi Işılyılmaz, Ömer Akyel, Sibel Bağlaç adlı kişiler darp edilerek gözaltına alındı.
Polis daha sonra Yüksel Caddesi ve bağlanan bütün sokakları kesti. İnsan hakları anıtı önüne giriş sağlanamıyor.

Polis alanda bulunan çiçeklere de el koydu, pankartları yırttı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/