<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ‘İyi hissetmiyorlar’: Açlık grevindeki iki eğitimci bugün Yüksel Caddesi’ne gidemedi

17 Mayıs 2017 Çarşamba

‘İyi hissetmiyorlar’: Açlık grevindeki iki eğitimci bugün Yüksel Caddesi’ne gidemediFotoğraf: Twitter/@SemihOzakca

‘İyi hissetmiyorlar’: Açlık grevindeki iki eğitimci bugün Yüksel Caddesi’ne gidemedi
Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) ihraç edilmelerinin ardından işlerine dönmek için 70 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, bugün ‘kendilerini iyi hissetmemeleri’ nedeniyle eylem alanına gidemedi.
Gülmen, ‘FETÖ’ iddiasıyla açılan soruşturma gerekçesiyle Selçuk Üniversitesi’ndeki görevinden uzaklaştırılmış, 6 Ocak’ta yayınlanan 679 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle ihraç edilmişti.

Özakça da Mardin Mazıdağı Cumhuriyet İlkokulu’ndaki sınıf öğretmenliği görevinden 675 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle ihraç edilmişti.
İki eğitimci Yüksel Caddesi’nde 120 günlük direnişin ardından açlık grevine başlamıştı.
‘Semih’in yüreği Yüksel’de’
Bugün, Gülmen ve Özakça’nın açlık grevlerinin 70’inci günü.
İkili, eylemlerine Ankara’daki Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde devam ediyor. Burada sıklıkla Gülmen ve Özakça’ya destek ziyaretleri ve eylemleri yapılıyor.
Semih bugün alana gelemedi.Yüreği ve kalbi Yüksel'de.'Hepinizi çok seviyorum.'diyor. @NuriyeGulmen @acun_karadag@velisacilik @mehmetdersulu

Ancak iki eğitimci, kendilerini iyi hissetmedikleri için bugün alana gidemedi.
Semih Özakça’nın Twitter hesabından şu bilgi verildi: “Semih bugün alana gelemedi. Yüreği ve kalbi Yüksel’de. ‘Hepinizi çok seviyorum’ diyor.”
Bianet’in aktardığına göreyse Nuriye Gülmen de alana gelemedi.
Öte yandan ikili, 18 Mayıs’ta saat 19.00’da Yüksel Caddesi’nde bir araya geleceklerini belirterek, avukat Selçuk Kozağaçlı’yla üyeleri belirlenen OHAL Komisyonu’na dair açıklama yapacaklarını duyurdu.
http://www.diken.com.tr/

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/