<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Kilo vermenize yardımcı olacak 10 sıradışı yöntem

23 Mayıs 2017 Salı

Kilo vermenize yardımcı olacak 10 sıradışı yöntem

Kilo vermenize yardımcı olacak 10 sıradışı yöntem

1- Ev temizliği yapın. Bulaşıkları biriktirmeyin. Her gün elektrik süpürgesi açın. Komik gelebilir ama bunlar sizde kilo kaybını sağlar.

2- Evinizi çok sıcak yada çok soğuk tutmayın. Isıyı iyi ayarlayın bu vücut metabolizmasını normal ayarda tutar, dengesizlik yaratmaz.

3- Yemeklere acı katın. Aşırı kaçmadan bunu yaparsanız, sindirim sistemi daha iyi ve sağlıklı çalışır, daha çok öğütülen besinler vücutta şişliğe neden olmaz.
4- Yemekleri kırmızı tabakta servis edin. Bu size diyette olduğunuzu hatırlatacaktır. Çünkü kırmızı tehlike ya da sınırla eşleştirilen bir renktir.
5- Ara sıra tok tutucu abur cubur yiyebilirisiniz. Bir ısırık dahi olsa bu mideyi çok yeme ihtiyacından uzak tutar.
6- Alışverişe arkadaşlarınızla çıkın. Zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız daha fazla yol yürüyüp daha çok merdiven inip çıkarsınız ki bu bayağı yararlı olacaktır sizin için.
7- Ağız bakımına dikkat edin. Dişleri yemekten önce de fırçalayın ki bu ağızdaki nane tadı yeme isteğinizi azaltacaktır.
8- Tv izlemek yerine kitap okuyun. Bu zihni meşgul eder ve akla yemeği getirmez.
9- Aile yemekleri verin. Her zamanki şeylerden uzak daha hafif değişik şeyler hazırlayın. Herkes bu yeni şeyleri çekimseyerek yiyeceğinden sizde de aşırı yeme isteği uyandırmaz.
10- Her yemek zamanı şık ve resmi giyinin. Bu, yemek yerken rahatsızlık hissi yaratacağından daha az yemenize ve bir an önce bu kıyafetlerden kurtulma isteği uyandıracaktır.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/