<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Kübalı komünist doktorların geliştirdiği diyabet ilacı Avrupa'da dolaşıma girdi

27 Mayıs 2017 Cumartesi

Kübalı komünist doktorların geliştirdiği diyabet ilacı Avrupa'da dolaşıma girdiRésultat de recherche d'images pour "cüba diabet medical"
Kübalı komünist doktorların geliştirdiği diyabet ilacı Avrupa'da dolaşıma girdi

Küba sağlık profesyonellerinden oluşan bir heyet 24 Mayıs 2017 tarihinde Slovakya’daydı. Küba’nın diyabetik ayak hastalığının tedavisi için geliştirdiği Heberprot-B isimli ilacın uygulaması konusunda Slovakya Sağlık Bakanlığı yetkililerine eğitim verildi.
Küba sağlık profesyonellerinden oluşan bir heyet 24 Mayıs 2017 tarihinde Slovakya’daydı. Amaçları Küba’nın diyabetik ayak hastalığının tedavisi için geliştirdiği Heberprot-B isimli ilacın uygulaması konusunda Slovakya Sağlık Bakanlığı yetkililerine eğitim vermekti.

Daha önce de yazdığımız gibi Heberprot-P Küba Genetik Mühendislik ve Biyoteknoloji Merkezi’nce geliştirilmiş olan ve dünyanın değişik ülkelerinde 10 yıldır kullanılan bir ilaç. Şu anda 20’den fazla ülkede 250 binden fazla hasta Heberprot-P ile tedavi ediliyor.
Slovakya Heberprot-B’yi Avrupa’da ilk kullanan ülke olacak. Bu ülkede toplam 8 bin hastanın diyabetik ayak ülserlerinden muzdarip olduğu bildiriliyor.
Heberprot-B diyabetik ayak ülserlerinin iyileşmesini hızlandırıyor ve ayağın kesilme riskini %80 oranında azaltıyor. Bütün bu nedenlerle Dünya Sağlık Örgütü ilacı altın madalya ile ödüllendirmişti.

Résultat de recherche d'images pour "cüba diabet medical"


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/