<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Manisa’da zehirlenen asker sayısı 1046’yı buldu, ölen askere detaylı otopsi yapılacak

27 Mayıs 2017 Cumartesi

Manisa’da zehirlenen asker sayısı 1046’yı buldu, ölen askere detaylı otopsi yapılacak

Manisa’da zehirlenen asker sayısı 1046’yı buldu, ölen askere detaylı otopsi yapılacak

Manisa’da 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki gıda zehirlenmesinden etkilenen asker sayısı 1046’yı buldu.
Bir askerin yaşamını yitirmesinin ardından kışlada önceden hazırlanan program değişmedi, yemin töreni düzenlendi.

Albay Arif Seyhun Kışlası’nda (Batı Kışla) geçen salı gecesi gıda zehirlenmesi şüphesiyle bazı askerler hastanelere kaldırılmaya başladı. Tedavisi tamamlananlar taburcu edilirken, başka rahatsızlananlar da oldu. Batı Kışla’da başlayan rahatsızlıklar, Doğu Kışla’da da görüldü.
Bakteriyel enfeksiyon nedeniyle meydana geldiği sanılan vakada, valiliğin açıklamasına göre bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle tedavi edilen askerlerin sayısı toplam 1046’ya ulaştı. Sayı daha önce valilik tarafından 350 olarak açıklanmıştı.
Şu an tedavisi devam eden ikisi yoğun bakımda 217 asker var.
Detaylı otopsi yapılacak

Hayatını kaybeden asker Hüsnü Özel

Ölen asker Hüsnü Özel’in cenazesine ise İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. İlk incelemede ölüm nedenine ilişkin bir sonuca varılamazken, ayrıntılı otopsi için kan ve doku örnekleri alındı.
Ölüm nedeninin detaylı otopsiyle anlaşılabileceği belirtildi.
Manisa Valisi Hakan Güvençer, bugün Albay Arif Seyhun Kışlası’nda 5 bin 175 erin yemin ettiğini belirterek,“Askerlerimizin büyük kısmı aileleriyle birlikte dağıtıma gitti. Yemin etmeyen askerlerimiz de peyderpey yemin ettikten sonra yeni birliklerine gidecekler. Dağıtımları Manisa’ya çıkanlar da burada kalacaklar” dedi.

Yemin töreni yapıldı

Çok sayıda askerin hastanelik olmasıyla endişelenen, vakit kaybetmeden çocuklarıyla irtibata geçen aileleri, bugünkü yemin töreni için Manisa’ya gitti.
Heyecanlı anlar yaşayan ailelerden bazıları ise çocuklarının tedavi gördüğü hastanelere gitti. Albay Arif Seyhan Kışlası’ndaki yemin töreni sonrası aileler, çocuklarıyla kucaklaştı. Birçok aile nedeni anlaşılamayan rahatsızlıklar nedeniyle tedirgindi.
Bu yıl yemin töreni basına kapalı yapıldı.

http://www.diken.com.tr/manisada-zehirlenen-asker-sayisi-1046yi-buldu-olen-askere-detayli-otopsi-yapilacak/
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/