<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Otomobillerin Yakıt Tüketimini Artıran Şeyler Nelerdir?

25 Mayıs 2017 Perşembe

Otomobillerin Yakıt Tüketimini Artıran Şeyler Nelerdir?

Otomobillerin Yakıt Tüketimini Artıran Şeyler Nelerdir?

Yakıt tüketimi çok önemli bir detay. Hele de Türkiye gibi dünyanın en pahalı benzinlerinden birinin satıldığı ülkede yaşıyorsanız.
klima kesinlikle daha çok yakıt harcatıyor.


pencerenin açık olması kapalı olmasından daha çok yakıt harcatıyor.


2000 motorlu standart bir sedanın 72 km den daha hızlı veya daha yavaş gitmesi 72km ye göre daha çok yakıt harcatıyor.

frene her dokunduğunda teoride daha fazla yakıt harcıyorsun. çünkü frenle durma mesafenin fazlasını gazla tamamlamış oluyorsun. yani gereksiz daha fazla gaza basıyorsun.


ağırlık kesinlikle daha fazla yakıt yaktırıyor.

lastiklerin az havalı olması yakıt tüketimini muazzam arttırıyor.

kar lastikleri yaz lastiklerine göre daha yumuşak bir yapıya sahip olduğu için sürtünme artıyor ve yakıt tüketimi gene artıyor.


çok yüksek devirde yakıt tüketimi arttığı gibi, çok düşük devir de de yakıt tüketimi artıyor. önemli olan ideal vites ve ideal devirde kullanmaktır.

bol yokuşlu bir arazide oturan insanların da yokuş çıktıkları için yakıt tüketimleri düz arazide oturanlara göre daha fazla olacaktır.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/