<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Oyuncu Berna Laçin'den Deniz Baykal'a OKKALI DÖRT ŞAMAR

2 Mayıs 2017 Salı

Oyuncu Berna Laçin'den Deniz Baykal'a OKKALI DÖRT ŞAMAR


Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gözlük ve yakın çekim
Oyuncu Berna Laçin'den Deniz Baykal'a OKKALI DÖRT ŞAMAR 
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili ve Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CNN Türk kanalında gazeteci Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

2019'da gerçekleşleşmesi planlanan başkanlık seçimi için adaylık konusunda 16 Nisan referandumunda HAYIR oyu verenleri kast ederek, "Yüzde 49'un adayı Abdullah Gül olabilir" dedi.
Baykal'ın bu sözlerine ise oyuncu Berna Laçin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepki gösterdi.
4 madde halinde Baykal'a yanıt veren Laçin, YSK'nin referandum sonucuna ilişkin "Siz kabul etseniz de biz mühürsüz pusulaları da 49'u da kabul etmiyoruz" diyerek şunları söyledi:

Baykal'ın "yüzde 49'un adayı Abdullah Gül olabilir" cümlesindeki, "yüzdeki 49" diye tarif edilenler kimler acaba? Gece gece ... Hey Allahım!

Sn. Baykal 
1. Siz kabul etseniz de biz mühürsüz pusulaları da 49'u da kabul etmiyoruz
2. "49" un kim olduğu, ysk kararına göre değişir
+++


3.Halk yüzdelerle ayrıştırılarak tarif edilemez.
4.Ülkenin yarısı başı boş koyun sürüsü değildir,kime oy vereceğine herkes kendi karar verirBu bir sağ-sol derbisi değil! Bu "bir milletin" egemenlik meselesi. Anlayamadınız gitti!
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/