<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Sabah gazetesi: JÖH ve PÖH’ler Suriye’ye gönderiliyor

25 Mayıs 2017 Perşembe

Sabah gazetesi: JÖH ve PÖH’ler Suriye’ye gönderiliyor

Sabah gazetesi: JÖH ve PÖH’ler Suriye’ye gönderiliyor

Sabah gazetesi, “saha tecrübesi yüksek” jandarma ve özel harekat polislerinin Suriye’ye gönderildiğini yazdı

AKP’nin basılı yayın organlarından Sabah gazetesi, “saha tecrübesi yüksek” jandarma ve özel harekat polislerinin Suriye’ye gönderildiğini yazdı.
Sabah’ın haberine göre, başarısız Fırat Kalkanı harekatı sonrası bölgede sivilleşme sürecine katkı sunmak için İçişleri Bakanlığı çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye’nin eğittiği, Suriye’de asayişi sağlayacak yerel kolluk kuvvetlerinin sayısını artırmak ve düzenli bir teşkilat haline dönüştürmek için “saha tecrübesi yüksek” jandarma ve polisler Suriye’ye gönderiliyor.
Başbakanlığın talimatıyla 25 Kasım 2016’da oluşturulan Suriye Görev Gücü kapsamında, TSK ve ÖSO işbirliğiyle gerçekleştirilen Fırat Kalkanı ile IŞİD’den temizlendiği belirtilen bölgelere jandarma ve polis güçleri gönderilecek.
Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Terörle Mücadele polisinden oluşacak 4 bine yakın polis bu bölgede yeni dönüşümü sağlayacak.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/