<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Sivrisineklerden Nefret Mi Ediyorsunuz? - İşte Doktorların Önerdiği Gelmiş Geçmiş En Etkili Sivrisinek Önleyici

12 Mayıs 2017 Cuma

Sivrisineklerden Nefret Mi Ediyorsunuz? - İşte Doktorların Önerdiği Gelmiş Geçmiş En Etkili Sivrisinek Önleyici

Sivrisineklerden Nefret Mi Ediyorsunuz? - İşte Doktorların Önerdiği Gelmiş Geçmiş En Etkili Sivrisinek Önleyici
Yaz yaklaşırken sivrisinekler de görevlerine başlıyorlar. Muhtemelen yazın en can sıkıcı olayı da sivrisinekler.Gerek bahçenizde gerekse de pikniğe gittiğinizde sivrisinekler gününüzü mahvedebiliyor.Her ne kadar losyon veya krem sürseniz de bu sivrisinekleri sizi ısırmaktan alıkoymuyor. Marketten alınan sivrisinek sprey ve kremleri kimyasal içerdiğinden vücudumuza aslında zararlı.Öte yandan daha iyi sonuçlar alabileceğiniz ev yapımı karışımlar hazırlamak da sizin elinizde.
Araştırmacılar, buldukları bir karışımla sivrisineklerden kurtulmanızı ve aynı zamanda güzel kokmanızı sağlıyorlar.Sivrisinekler hem ısırdıklarında canınızı acıtırlar hem de sonrasında vücudunuzda kabarıklıklar ve kaşıntılar bırakırlar.Dünyanın çeşitli yerlerinde ise sivrisinekler hastalık taşıyarak insanları öldürmektedir.Kendinizi sivrisinek ısırıklarından korumak istiyorsanız aşağıdaki karışımı deneyebilirsiniz:
Malzemeler: 15 damla okaliptüs yağı15 damla limon yağı1 çay kaşığı vanilya
100 ml vodka
Hazırlanışı:
Yağları, vodkayı ve vanilyayı karıştırın ve sprey şişesine koyun. Dışarıya çıkmadan önce vücudunuza bu spreyi sıkın.
Araştırmacıların belirttiğine göre bu karışım sizi toplamda dört saat %97 oranında koruyormuş. Marketten aldığınız hazır sprey veya kremler ise %84 oranında koruyorlarmış.
Karışım sayesinde sivrisineklerden bütün yaz korunabilirsiniz.PixabaySivrisinek ısırıklarından nefret eden arkadaşlarınızla karışımı paylaşmayı unutmayın
.NEWSNER

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/