<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Şırnak'ta askeri helikopter düştü

31 Mayıs 2017 Çarşamba

Şırnak'ta askeri helikopter düştüŞırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 asker yaşamını yitirdi

Şırnak'ta askeri helikopter düştü
Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan 'coogeer' tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kaza bölgesine arama-kurtarma ekiplerinin yanısıra çok sayıda sağlık personeli sevk edildi. İhlas Haber Ajansı (İHA), kazada 13 askerin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada "İlimiz Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

İHA, 13 ASKERİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ BİLDİRDİ

İhlas Haber Ajansı (İHA), kazada 13 askerin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Helikopterin içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı ile albay ve yarbayların bulunduğu iddia edildi.

BAKAN IŞIK ŞIRNAK'A GİTTİ

Anadolu Ajansı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde askeri helikopterin düşmesinin ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Şırnak'a gittiğini duyurdu.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek kazadan sonra Twitter'dan bir açıklama yaptı ve "Şırnak'tan acı bir kaza haberi, yine yüreğimize kor ateşler düştü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun..." mesajını paylaştı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/