<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Stratejik Dehasını Konuşturan Atatürk'ün Adeta Geleceği Görerek Yaptığı Müthiş Hamleler 3 dakikada okuyabilirsiniz

19 Mayıs 2017 Cuma

Stratejik Dehasını Konuşturan Atatürk'ün Adeta Geleceği Görerek Yaptığı Müthiş Hamleler 3 dakikada okuyabilirsiniz
Stratejik Dehasını Konuşturan Atatürk'ün Adeta Geleceği Görerek Yaptığı Müthiş Hamleler
3 dakikada okuyabilirsiniz
Twitter'da CON SINOV adlı kullanıcının, Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkenin kuruluşu ve yönetilişi sırasında yaptığı üç stratejik hamle ve günümüze tesirleri hakkında yazdığı floodu okurken Atatürk'ün ne kadar büyük bir deha olduğunu yeniden anlayacaksınız. İşte karşınızda o flood:

Lider toplumun ilerisinde olur. Öyle ki, toplum onun fikir ve düşüncelerinin kıymetini seneler sonra anlar. Atatürk, işte öyle bir adamdır.
Emperyalizm bugün kuzey Suriye'deki PKK topraklarını denize ulaştırabilmek için türlü çaba içinde. Ama olmuyor. Harita müsait değil.
172
Haritaya iyi bakın. Atatürk ölümü göze alıp Hatay için mücadele etmeseydi ve Hatay Suriye toprağı olsaydı.. PKK bugün çoktan denize inmişti.
388
PKK bugün ya Hatay'ı işgal edecek, ki böyle bir şey mümkün değil.. Ya da Afrin'in kuzey doğusundaki Lazkiye'ye inecek.. Bu da mümkün değil.
168
Yani Mustafa Kemal'in uğruna ölümü göze aldığı Hatay toprağı şuan öyle işimize yarıyor ki... Tüm dengeleri alt üst ediyor, bozuyor.
330
Bunun basit bir tesadüf olduğunu mu sanıyorsunuz? Öyleyse haritaya bakın. Daire içindeki bölge, Iğdır'daki sınır bölgesi...
196
Kırmızı dairenin içindeki sınır, 11 kilometre uzunluğundaki Türkiye-Azarbaycan (Nahcivan) sınırı. Bu sınır Nahcivan'ı dünyaya bağlıyor.
176

Bu sınır olmasaydı, Türkiye ile Azerbaycan arasında kocaman bir Ermenistan devleti yer alacaktı. O araziyi Atatürk İran'dan satın aldı.
269
90 yıl önce İran'dan para ile satın alınan 11 kilometrelik Dilucu sınır kapısı, iki kardeş ülkeyi birbirine bağlıyor.
240
Dahi adamlar, böyle ufak dokunuşlarla mühim kozlar elde etmesini iyi bilirler. Türkiye, sınırları dışında, başka bir toprağa daha sahip.
228
1921-Ankara ve 1923-Lozan anlaşmaları gereğince, Suriye'deki Süleyman Şah türbesi, Türkiye toprağı kabul edilmiştir.
153
Suriye'deki bu toprak parçası, tıpkı İstanbul, Ankara, İzmir gibi Türk toprağıdır ve Türkiye buraya bayrak çekip muhafız bulundurabilir.
136
Süleyman Şah türbesinin Türk toprağı olması bugün Türkiye'ye bölgedeki sorunlara doğrudan müdahil olma fırsatı tanımaktadır.
147
Bakmayın siz hoca denilen stratejik zatın tası tarağı toplayıp türbeyi taşıdığına, o toprak parçası Türkiye'ye aittir. Ait kalacaktır.
158
Bugün o topraklar PKK'lı teröristlerin ayakları altında çiğneniyor olsa da, Türkiye elbet bir gün toprağının selameti için güneye inecektir.
187
Bu arada, hani Atatürk millete tarihini unutturmuşmuş ya.. Osmanlı'nın kurucusunun dedesinin türbesini bile vatan toprağı yapmış. Biline.Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/