<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: TAM SKANDAL CHP’nin referandum sonrası danıştığı isim bakın kim çıktı

8 Mayıs 2017 Pazartesi

TAM SKANDAL CHP’nin referandum sonrası danıştığı isim bakın kim çıktı


Résultat de recherche d'images pour "Parti républicain du peuple"

 TAM SKANDAL 
CHP’nin referandum sonrası danıştığı isim bakın kim çıktı 
CHP’de referandum sonuçlarının yansımaları tüm sıcaklığıyla devam ediyor... 
CHP’de referandum sonuçlarının yansımaları tüm sıcaklığıyla devam ediyor. Bir yandan partinin Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin istifa ederken, diğer yandan Mersin Milletvekili ve PM Üyesi Fikri Sağlar’ın, kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilmesine karar verildi. 
Odatv, tam da bu kritik süreci ilgilendiren bir kulis bilgisini aktarıyor. Ve haftanın çok konuşulacak bomba haberini veriyor. 

ERDOĞAN’IN BAŞDANIŞMANINA DA DANIŞTILAR 
Bilindiği gibi; YSK, 16 Nisan'daki anayasa değişikliği referandumunun iptali için üç siyasi parti tarafından yapılan başvuruları reddetmişti. 
CHP de YSK’nın mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin kararının iptali talebiyle Danıştay'a başvurmuştu. 
Danıştay 10. Dairesi ise YSK'nın kararının idari işlem niteliğinde olmadığına hükmetmiş ve bu ret kararı 1'e karşı 4 üyenin oy çokluğuyla alınmıştı. 
İşte, Odatv’nin parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre; CHP Danıştay’a gitmeden önce Kamu Başdenetçisi’ne yani Ombudsman’a da danıştı. 
Parti yöneticileri “Danıştay’a başvurmak doğru mu” diye sordu. 
Ve Ombudsman’ın da CHP’ye “Doğru” yanıtını vermesiyle, parti Danıştay’a başvurmakta kesin kararı aldı. 
Peki…
CHP’nin akıl danıştığı Ombudsman kim? 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da başdanışmanlığını yapan Şeref Malkoç. 
Odatv geçen haftayı da yine bir bomba haberle kapatmış ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın okuduğu Kayseri Lisesi’nden kovulduğunu gündeme getirmişti. 


Odatv.com

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/