<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı

20 Mayıs 2017 Cumartesi

Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptıYunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı
Ege'de adalarımızı işgal eden Yunanistan’ın Aydın Bulamaç Adasında askeri tatbikat yaptığı ortaya çıktı. 

İstanköy Adası’nda konuşlu Yunan Jandarma Taburu askerlerinin, Bulamaç adasına giderek yaptığı atışlı tatbikatın fotoğrafları Yunan haber sitelerinde yayınlandı.
Yunanistan’ın İstanköy Adası’nda konuşlu Jandarma Taburu askerlerinin, Aydın Bulamaç Adası’na giderek atışlı tatbikat yaptığı ortaya çıktı. 
Tatbikat ile ilgili haber ve resimler "vimatisko" adlı Yunan internet haber sitesinde yayımlandı.

Bulamaç Adası’nda yapılan atışlı tatbikata, İstanköy Jandarma Taburu Askerleri ile birlikte Bulamaç Adası’ndaki hapishane personeli askerler de katıldı. Böylece Yunanistan’ın Bulamaç Adası’na bir de hapishane inşa ettiği ortaya çıktı. 
Tatbikat sırasında gerçek mermiler kullanıldı. Atışlı tatbikat, 80. Yunan Milli Muhafız Taburlar Komutanlığı’nın harekât eğitimi kapsamında yapıldı.
Eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Ümit Yalım, Türk Adası’nda ve Türk karasularında yapılan atışlı tatbikatın Ege Denizi’ndeki seyir güvenliğini de tehlikeye attığını belirtti.
İstanbul’daki Büyükada büyüklüğünde olan Aydın Bulamaç Adası 2004 yılından beri işgal altında. Didim’in tam karşısında bulunan Bulamaç Adası 6 millik Türk karasuları içinde.
Bulamaç Adası, top ve uçaksavar gibi ağır silahlar yerleştirilmek suretiyle Yunanistan tarafından ileri karakol haline dönüştürüldü.
Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı
Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı

Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı
Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı

Yunan askerleri, Bulamaç adasında tatbikat yaptı

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/