<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Yunanistan, Türkiye'den Sudan'a giden patlayıcı yüklü gemiye el koydu

26 Mayıs 2017 Cuma

Yunanistan, Türkiye'den Sudan'a giden patlayıcı yüklü gemiye el koydu

Yunanistan, Türkiye'den Sudan'a giden patlayıcı yüklü gemiye el koydu

Yunanistan, Türkiye’den Sudan’a hareket eden ve patlayıcıyı taşıdığı belirlenen Malta bandıralı bir yük gemisine el koyarak inceleme başlattı.
Yunanistan sahil güvenlik birimleri, 17 mürettebatıyla Türkiye’deki bir limandan ayrılan patlayıcı yüklü Mekong Spirit adlı gemiyi çarşamba sabahı durdurarak Ege Denizi’ndeki Kos Adası’na yönlendirdi.

Sahil güvenlik ekipleri, gemideki yükün Birleşmiş Milletler ya da Avrupa Birliği tarafından Sudan’a uygulanan silah ambargosunu ihlal edip etmediğini ya da patlayıcıların hangi amaçla kullanıldığını anlamaya çalışıyor. Yunan basınında çıkan haberlerde, patlayıcıların daha çok madencilikte kullanılan türde olduğu belirtildi.
İncelemenin bugün tamamlanması bekleniyor. Soruşturmayla ilgili şu ana kadar herhangi bir gözaltı yapılmadığı ve yükün yasa dışı olup olmadığı anlaşılana kadar beklendiği bildirildi. 

(Deutsche Welle Türkçe)
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/