<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 12. gününArdından Adalet Yürüyüşünde önemli kararlar.

27 Haziran 2017 Salı

12. gününArdından Adalet Yürüyüşünde önemli kararlar.

12. gününArdından Adalet Yürüyüşünde önemli kararlar.

Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlayan yürüyüş Bolu Dağkent mevkisinden devam etti.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün Bolu Dağı'nda devam eden 12'nci gününde yürüyüşe katılanlar ile yoldan geçen bazı sürücüler arasında gerginlik çıkması üzerine Bolu Dağı'ndaki Köroğlu Tesisleri'nde verilen molada parti MYK üyeleriyle toplantı yaptı.
KORTEJDE ARALARA 25 VEKİL YERLEŞTİRİLECEK

Toplantıda, yarından itibaren görevli yeleği giyecek 25 milletvekilinin kortejde aralara yerleştirilmesi ve yürüyenlerin provokasyonlara gelmemesi konusunda uyarılması kararlaştırıldı. AKP kurucularından Abdüllatif Şener de, Kılıçdaroğlu'nun yanında 'adalet' döviziyle yürüyürek destek verdi.
Molanın ardından 3'üncü etap başlamadan önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de parti otobüsünden provokasyon uyarısı yaptı.

Özel, şöyle dedi: Bundan sonra arabayla gelip yanımızda durup bize saldırsalar dahi karşılık vermeden yürüyüşe devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte bu kitleyi asla ve asla barışçıl bir yürüyüş yapan, adalet talebini dile getiren kitle olmaktan farklı gösterecek başka başka sloganlar, çok sevdiğimiz slogan dahi olsa, sadece ya 'adalet adalet', ya da 'hak hukuk adalet' diye bağırıyoruz. Sayın genel başkanın hepinizden özel ricası budur. En sevdiğiniz slogan dahi olsa bu bir partiye ait yürüyüş olmadığı için her farklı slogan kitleyi biraz azaltabilir. Birilerinin gönlünü kırabilir. Yürüyeceğiz, vardığımız yerde milyonlar olacağız. Bugünkü varlığımızı tarih unutmayacak
İBRAHİM KABOĞLU VE ABDÜLLATİF ŞENER’DEN DESTEK

Uyarının ardından Kılıçdaroğlu, kortejin önüne geçip, ‘Hak hukuk adalet’ sloganı atarak yürüyüşe tekrar başladı.
Bu etapta, KHK ile Marmara Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç edilen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ile AKP kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Kılıçdaroğlu’na yanında yürüyerek destek verdi.
Kılıçdaroğlu, yolda ağlayarak yanına gelen bir kadının elini öptü.
Bolu Dağı'nın zirvesinden aşağıya doğru inen Kılıçdaroğlu, yamaçta AKP bayrağı açan bir gruba da alkışlayarak karşılık verdi.
Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, son etapta 6 kilometre yürüyerek 12'nci günü tamamladı ve Düzce il sınırına girmiş oldu.
Kılıçdaroğlu, Bolu Dağı'ndaki Varan tesislerindeki kamp alanında geceyi geçirecek.
Maltepe Cezaevi'nde Enis Berberoğlu'na yönelik tutuklama kararı öncesinde hazırlık yapıldığına dair duyum aldıklarını belirten Kılıçdaroğlu "Bu bizi derinden yaraladı ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi" diye konuştu.

16:49 Cumartesi Anneleri'nden bir grup ile Marmara Üniversitesi'nden olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen anayasa hukuku profesörü İbrahim Kaboğlu ve 14 Ağustos 2001'de AKP'yi kuran çekirdek ekipteki dördüncü isim olan Abdüllatif Şener de yürüyüşe katıldı.
15.00 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Dağı’nın eteğindeki Abant Kavşağı’nda verilen molanın ardından yürüyüşe devam etti. Bolu Dağı’na tırmanan Kılıçdaroğlu’na, Elmalık Köyü mevkisindeki üst geçitte toplanan bir grup provokasyon niyetiyle tepki gösterdi. Polis ekipleri grubu üst geçitten indirerek uzaklaştırdı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş sırasında araçlarından kendisini destekleyenleri selamladı. 900 rakımlı Bolu Dağı’nın zirvesine tırmanırken zorlandığı gözlenen Kılıçdaroğlu, sık sık sıvı aldı. Kılıçdaroğlu, Bolu Dağı tabelasının önünden elinde ‘Adalet’ yazılı dövizle geçti.
10:28 Yürüyüş, Abant sapağında mola verdi. 12. günün etabına saat 11.00'de devam edilecek.
09:30 En kalabalık günlerinden birini yaşayan yürüyüşe katılım, yoldan eklenenlerle artıyor. Yaklaşık 10 bin kişi yürüyüşe katılıyor.
09:13 12. gününde yolumuza devam ediyoruz. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Adalet yürüyüşü’nün 12. gününde kısa bir açıklama yaptı. "Dün bir duyum aldık, son derece üzüldüm" diyen Kılıçdaroğlu, "Düşünün bir kişi yarglanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevinde özel 3 oda hazırlanıyor. Odanın ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor. Ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor" dedi.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/