<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: A Haber’in ‘özel’ TSK haberi bilgisayar oyunu çıktı

3 Haziran 2017 Cumartesi

A Haber’in ‘özel’ TSK haberi bilgisayar oyunu çıktıA Haber’in ‘özel’ TSK haberi bilgisayar oyunu çıktı
A Haber’in Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından “PKK’ya yapılan operasyon” şeklinde yayınladığı görüntülerin Arma adlı oyuna ait olduğu anlaşıldı.
Oyundaki bir çatışmayı operasyona aitmiş gibi yayınlayan A Haber, görüntüleri Atak Helikopteri’nin operasyonu sırasında haberleştirdi.
Görüntülere montajla telsiz konuşmalarının da eklendiği anlaşıldı. A Haber daha sonra internetten de yayınladığı bu videoyu kaldırdı.
A haber’in yayından kaldırdığı video şöyle:
Oyuna ait görüntüler de şöyle:
GTA hilelerini ‘FETÖ’ şifresi diye haber yapmışlardı
ATV-A Haber bir dönem popüler olan Grand Theft Auto oyunu için kullanılan hileyi, darbe girişimiyle ilişkilendirerek “Üzerinde hileler yazıyor, darbe girişiminde kullanılan birçok şey de bu notlar arasında yer alıyor” ifadeleriyle sunmuştu. Haberi yapan kişi daha sonra özür dilemişti. O haber şöyleydi:
(T24)

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/