<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Adalet Yürüşü'ne zulüm: Önce sularını kestiler sonra kamp alanına tezek döktüler

28 Haziran 2017 Çarşamba

Adalet Yürüşü'ne zulüm: Önce sularını kestiler sonra kamp alanına tezek döktülerAdalet Yürüşü'ne zulüm: Önce sularını kestiler sonra kamp alanına tezek döktüler
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüyüşü 13. gününü geride bırakırken Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bu gece Düzce kent merkezinde kamp kurdu. 

Ancak kampın kurulduğu alanın hemen yanındaki yola Kamyonla hayvan gübresi döküldü. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Eren Erdem 'Gün boyunca molalarda suyu kesilen, küfürlere sadece alkışla cevap veren adalet yürüyüşçülerinin kampının önüne tezek döktüler!' diye açıklama yaptı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüyüşü 13. gününü geride bıraktı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bu gece Düzce kent merkezinde kamp kurdu.
Düzce'nin merkezinde Kılıçdaroğlu'nun kamp kurduğu alanın hemen yanındaki yola kamyonla hayvan gübresi döküldü.
Görgü şahitleri kamp alanının yanına dökülen gübrenin belediye tarafından döküldüğünü söyledi.
Hayvan gübresinden etrafa yayılan kötü kokunun kamptakileri etkilediği bildirildi.
Konuyla alakalı sosyal medya hesabı twitter hesabından açıklama yapan Eren Erdem 'Gün boyunca molalarda suyu kesilen, küfürlere sadece alkışla cevap veren adalet yürüyüşçülerinin kampının önüne tezek döktüler!' 'Biz anadolu çocuğuyuz, tezek kokusunu severiz. Ama, provokatörleri sevmeyiz. Asla oyuna gelmeyeceğiz, sadece alkışlarla yürüyeceğiz...'
Olayın ardından CHP'li vekiller basına açıklama yaparak tepkilerini dile getirdi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 'Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz. Sabah yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu siyasi bir anlayışın göstergesidir. Küfürler edildi yürüyüşümüzde, sadece alkışladık. Provakasyonlar cevap vermeyeceğiz. Ancak bu ahlaki değildir. Bu eylem toplumu germeye yöneliktir.'' dedi.


Gülay Yedekçi ise, ''Yürüyüşümüz kutsaldır. Adaletli bir yaşamak isteyenlerin yürüyüşüdür. Bugün bu pisliği sökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır. Burada kamp yapanlar kilometrelerce yol yürüdü böyle bir muameleye maruz kaldılar. Bu olay bir anlayışın göstergesidir. Kınıyoruz.'' dedi.

GÜBREYİ DÖKEN ARAÇ BULUNDU

Polis Kılıçdaroğlu'nun kamp kurduğu yere gübreyi döken aracı buldu. Araç plakası gizlenmiş olarak yol kenarına bırakılmış olarak bulundu. 

ALAN TEMİZLENDİ

Kamp alanındakiler ve CHP'li vekillerin tepkilerinin ardından alana dökülen hayvan gübreleri itfaiye tarafından kaldırılarak alan temizlendi.
Suyumuzu kestiler, konakladığımız alanın önüne kamyonlarla tezek döktüler. Kerbela'da Yezit Hüseyin'i susuz bırakmıştı. Ceddiniz aynı..
.— Eren Erdem (@erenerdemnet) 

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/