<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 'Adalet Yürüyüşü' medyayı böldü

16 Haziran 2017 Cuma

'Adalet Yürüyüşü' medyayı böldü'Adalet Yürüyüşü' medyayı böldü

'Adalet Yürüyüşü' medyayı böldü
CHP liderinin milletvekili Berberoğlu'nunun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' için AKP medyası zehir zemberek başlıklar atarken, muhalif medya demokrasi vurgusu yaptı
GÜNCEL- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Ankara'dan başlattığı "Adalet Yürüyüşü" medyayı böldü. İktidar yanlısı medya, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da sonlanacak 25 günlük yürüyüş maratonu için suçlayıcı bir dille atılmış başlıkları tercih ederken, muhalif medya ise konuyu "adalet ve demokrasi" merkezli gördü.

Baskı politikalarının son dönemde hedefi olan Sözcü gazetesi, "Adalet, adalet" "Kılıçdaroğlu Türkiye için" yürüyor manşetiyle konuya yaklaşırken, AKP yanlısı Akit gazetesi, "Ahlaksız kartel, pişkin CHP" başlığı ile CHP ve Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.
Bir diğer AKP yanlısı gazete Sabah, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne dolaylı olarak atıfta bulunarak, CHP liderinin danışmanının Gülen grubundan talimat aldığını iddia etti. CHP ile Gülenciler arasında bağ kurma iddiasındaki gazete, Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Fatih Gürsul'un "FETÖ abisi" ile kriptolu yazışmalarının ortaya çıktığını savundu.
Cumhuriyet gazetesi ise "Adalet için" manşetiyle yer verdiği haberde, Kılıçdaroğlu'nun eylemine tüm Türkiye'den destek geldiğini yazdı.
Eleştiri ve destek başlıklarıyla çıkan bazı gazeteler:


https://www.artigercek.com/adalet-yuruyusu-medyayi-boldu
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/