<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün: İnatla yürüyeceğim

19 Haziran 2017 Pazartesi

Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün: İnatla yürüyeceğim

Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün: İnatla yürüyeceğim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği tarihi Adalet Yürüyüşü'nün beşinci gün etabı saat 09:00'da başladı. Beşinci gün konuşmasında örgütüne 'tahriklere kapılmayın' mesajı veren Kılıçdaroğlu "Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Canları sağolsun. Ben inatla adalet için yürüyeceğim. 80 milyon için..." dedi.
Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, beşinci gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor. ‘Adalet Yürüyüşü'ne Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görüldü. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz dört gününde yaklaşık 85 kilometre yol katedildi. Yoğun tempo ve artan sıcaklıklar nedeniyle günlük yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürülürken, mola sürelerinin de uzatıldığı belirtildi. Adalet korteji dün yürüyüşünü sağanak yağmur altında sürdürmüştü.


ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN BEŞİNCİ GÜNÜNDEN NOTLAR

11:00 – Kılıçdaroğlu bugün kumpas davaları sonucunda intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar ve Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy ile birlikte yürüyor
10:30 – Yürüyüşün dünkü bölümünde fenalaşarak hastaneye kaldırılan 69 yaşındaki Hasan Tatlı’nın hastaneden acı haberi geldi. Tatlı’nın hayatını kaybettiği bilgisi kortejde şok etkisi yarattı.
10:00 – Kortej Kızılcahamam’da kısa bir mola verdi
09:00 -Yürüyüş Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından saat 09:15’te başladı.
Bugün bölgede havanın açık olduğu gözlendi. Tarihi yürüyüşün beşinci gün etabı Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile başladı.

‘ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ’

Beşinci günün başlangıcında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Adalet kavramına verdiğimiz önemi artık bütün dünya biliyor. Biz herkes için adalet istiyoruz. Kimseye zarar vermiyor kötü söz söylemiyoruz. Bize saldıranlar, eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Canları sağolsun. Ben inatla adalet için yürüyeceğim. 80 milyon için… Dün yağmur altında yürürken, yoldan gelip geçen kamyonlar, minibüsler araçlar belki şöyle düşünmüşlerdir; “Bu yağmurun altında bu insanlar neden yürüyor” diye. İnsan varsa bir yerde adalet olmak zorundadır. Adalet için yürüyoruz” dedi.


“BİR YERDE İNSAN VARSA ADALET DE OLMAK ZORUNDA”

Adalet için yürüdüklerini vurgulayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bize saldırılar olabilir. Bizi eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla azimle adalet için yürüyeceğim; 80 milyon için. Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip, geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir; ‘Bu insanlar, bu yağmurun altında niye yürüyor?’ Onlara şunu söylemek isterim. Biz, adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır”
http://www.yurtgazetesi.com.tr/
Adalet Yürüyüşü'nde beşinci gün: İnatla yürüyeceğim

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/