<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 'Adalet Yürüyüşü’nde mermili provokasyon

28 Haziran 2017 Çarşamba

'Adalet Yürüyüşü’nde mermili provokasyon
'Adalet Yürüyüşü’nde mermili provokasyon
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan başlattığı 'Adalet Yürüyüşü’nde İstanbul'a yaklaştıkça gerilim artıyor. Bugün de yürüyüş kortejinde yol üzerindeki bir mermi dikkat çekti. Yürüyüşe katılanlar merminin yoldan geçen bir arabadan atıldığını söyledi. 

CHP lideri, bu sabah yürüyüş öncesi yaptığı kısa açıklamada ''Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız'' dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününde Düzce’de mermili provokasyon gerçekleştirildi.

YÜRÜYÜŞ KORTEJİNDE MERMİ


Düzce çıkışına 500 metre kala grupla birlikte yürüyen Kılıçdaroğlu’nun önünde yolda bir tabanca mermisi olduğu görüldü. Saat 10.15 sıralarında Kılıçdaroğlu’nun 10 metre önünde yerdeki tabanca mermisinin farkedilmesi üzerine polisler, hemen etrafını çevirip önce fotoğrafını çektiler. Ardından mermiyi yoldan aldılar. Bu sırada basın mensuplarının görüntü çekmeye çalışması sırasında küçük çaplı bir kargaşa yaşandı. Yürüyüşe katılanlar merminin yoldan geçen bir arabadan atıldığını söyledi. Kısa süreli bir duraklamanın ardından yürüyüş normal şekilde devam etti.

DP GENEL BAŞKANI UYSAL DA KATILDI
Kılıçdaroğlu, daha sonra Sakarya yönüne doğru yürüyüşe geçti. Kılıçdaroğlu, kenti ikiye bölen D-100 kenarında yürürken kendisini destekleyenlere selam verdi. Küçük protestolar da yaşandı. Polis tepki gösterenlerin önünde önlem aldı. İlk etabın sonuna doğru Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala da yürüyüşe katıldı 'Adalet Yürüyüşü'ne katılarak Kılıçdaroğlu’na destek verdi.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/adalet-yuruyusunde-mermili-provokasyon-h33632.html

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/