<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Aile Bakanlığına flaş BONZAİ soruları

11 Haziran 2017 Pazar

Aile Bakanlığına flaş BONZAİ soruları

Aile Bakanlığına flaş BONZAİ soruları
CHP’li Tanrıkulu: Özellikle sentetik uyuşturucu bonzainin ucuz fiyata temin edilebilmesi nedeniyle kullanım seviyesinin ilkokul çağına kadar düştüğü tespiti göz önüne alındığında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çocukların, gençlerin uyuşturucudan korunması ve çocuklar ile gençlerde uyuşturucu maddelerin zararları konusunda farkındalık yaratılması amacıyla ne tür koruyucu tedbirler almıştır?
CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Sezgin Tanrıkulu’nun konuya ilişkin soru önergesi şöyle:

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesinin ‘madde bağımlılığı’ konulu verdiği seminerde, özellikle sentetik uyuşturucu bonzainin ucuz fiyata temin edilebilmesi nedeniyle kullanım seviyesinin ilkokul çağına kadar düştüğünü ifade etmiştir. Bu bağlamda;
1 Ocak 2015 tarihi itibariyle bu güne kadar bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle rehabilitasyon için Bakanlığınıza başvuranların sayısı kaçtır?
1 Ocak 2015 tarihi itibariyle bu güne kadar bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle rehabilitasyon için Bakanlığınıza başvuranların sayısı kaçtır?
Son 5 yılda bağımlılık yapan madde kullanımı nedeniyle yapılan başvuruların illere göre dağılımı nedir?
1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bu güne kadar kamuoyunda ‘BONZAİ’olarak bilinen bağımlılık yapan madde nedeniyle Bakanlığınıza yapılan başvuru sayısı kaçtır?
1 Ocak 2015 tarihi itibariyle bu güne kadar kamuoyunda ‘BONZAİ’olarak bilinen bağımlılık yapan madde nedeniyle hayatını kayıp edenlerin sayısı nedir?
1 Ocak 2015 tarihi itibariyle bu güne kadar kamuoyunda ‘BONZAİ’olarak bilinen bağımlılık yapan madde nedeniyle Bakanlığınıza yapılan başvuru sayısı kaçtır?
Son 5 yılda Bakanlığınızca bağımlılık yapan madde kullananları rehabilite için ne kadar harcama yapılmıştır; bu miktarın yıllara göre (2017 dahil) dağılımı nedir?
Son 5 yılda Bakanlığınıza bağımlılık yapan madde nedeniyle rehabilitasyon için başvuranlardan kaçı tedavi edilmiştir; bunların illere göre dağılımı nedir?
Son 5 yılda Bakanlığınıza bağımlılık yapan madde nedeniyle rehabilitasyon için başvuranlardan kaçı hayatını kaybetmiştir; bunların illere göre dağılımı nedir?Son 5 yılda Bakanlığınıza bağımlılık yapan madde nedeniyle rehabilitasyon için başvuranlardan kaçı 18 yaşında ve 18 yaşından küçüktür; yine bu başvuruların kaçı 18 yaşından büyüktür?
Özellikle sentetik uyuşturucu bonzainin ucuz fiyata temin edilebilmesi nedeniyle kullanım seviyesinin ilkokul çağına kadar düştüğü ifadeleri göz önüne alındığında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çocukların, gençlerin uyuşturucudan korunması ve çocuklar ile gençlerde uyuşturucu maddelerin zararları konusunda farkındalık yaratılması amacıyla ne tür koruyucu tedbirler almıştır?”

http://www.gundeminiz.com/?p=27904

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/