<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP, Düzce Aile Belediyesi Başkanı'nı 'tezek' ile mi affedecek?

29 Haziran 2017 Perşembe

AKP, Düzce Aile Belediyesi Başkanı'nı 'tezek' ile mi affedecek?

AKP, Düzce Aile Belediyesi Başkanı'nı 'tezek' ile mi affedecek?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konakladığı kampın girişine tezek dökülmesiyle gündeme gelen Düzce'nin AKP'li Belediye Başkanı, 9 yakınını belediyede müdür yapmış, ülke gündemine oturmuştu. AKP'li Başkanın kendisini partisine affettirmek için bu çirkin 'tezek' tezgahının içinde yer aldığı iddia ediliyor.
2014 yerel seçimlerinde AKP'den Düzce Belediye Başkanı seçilen Mehmet Keleş'in, aralarında amcası, gelini, yeğeni ve kuzeninin de bulunduğu 9 akrabasını belediyede üst düzey görevlere ataması yeniden gündeme geldi.

Keleş'in Düzce Belediyesi'nde eş, dost, hısım akrabadan oluşturduğu kadro için ‘hanedanlık' yorumları yapıldı.

AKP'li başkanın eşi Gönül Keleş'in yeğeni Emre Kahraman Özel Kalem Müdürü oldu. Keleş yeğenlerinden; Ferit Girgin'i Destek Hizmetleri Müdürü, Zeynan Karabacak'ı Su ve Kanalizasyon Müdürü, Kenan Güreşçioğlu'nu Fen İşleri Müdürü atadı. Keleş, iki yıl Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapan yeğeni Akif Keleş'i geçen yıl Yazı İşleri Müdürlüğü'ne kaydırdı. Mehmet Keleş, gelini İlkay Karabulut Keleş'i de basın danışmanı yaptı.
Duruma tepki gösteren CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, belediye iştiraki olan İNTAŞ ve YEYPAŞ A.Ş.'de Keleş'in yakınlarının yönetici ve personel olarak istihdam edildiğini söyledi. Tozan, "Sadece yönetimde değil belediye iştiraki olan iki şirkete de akrabalarını doldurdu. Personel kayıtlarına bakıldığında hangi akrabaların çalıştığı ve ne kadar maaş aldıkları görülebilir" dedi.

ÇİRKİN TEZEK TEZGAHI, ÖZÜR İÇİN Mİ?

Günlerce ülke gündemine oturan bu 'aile belediyesi' haberlerinin ardından, Kemal Kılıçdaroğlu'nun konakladığı kampın girişine bir kamyon dolusu tezek dökülmesi akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Düzcelilerin 'Bu işin arkasında Keleş var' iddiasının ardından, "Acaba AKP Genel Merkezi'ne kendini affettirmek için mi bu çirkin tezgahın yaptı" soruları da dillendirilmeye başlandı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/