<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP kurucusu da 'Adalet Yürüyüşü'nde

26 Haziran 2017 Pazartesi

AKP kurucusu da 'Adalet Yürüyüşü'nde

AKP kurucusu da 'Adalet Yürüyüşü'nde
Adalet Yürüyüşü'nün 11. gününde bayramlaşmalar nedeniyle 11 kilometre yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu bugün yürüyüşüne devam edecek. 
12. günde 17-18 kilometre yürümesi planlanan Kılıçdaroğlu, kamp alanında kısa bir açıklama yaptıktan sonra yürüyüşüne başladı. Bolu Dağı'nda yürüyüşe katılanlar ile kendilerine tepki gösteren bir araçtakiler arasında gerginlik yaşandı. Polis olaya müdahale ederek provokatörleri uzaklaştırdı.Yazarımız Mustafa Ülkü Caner bugün de yürüyüşü takip ediyor.
15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on ikinci gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne başladı. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün on bir günü geride kaldı. Kılıçdaroğlu yaklaşık 181 kilometreyi geride bıraktı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşe başlamadan önce Konakladığı Bolu'nun Dağkent mevkisinde gazetecilere açıklama gerçekleştirdi, CHP lideri yaptığı açıklamada "Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi ve bizim bu yürüyüşümüze de haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi" dedi.
Kılıçdaroğlu, "Ülkeye adalet gelsin istiyoruz, adaletli bir Türkiye istiyoruz, hukukun üstünlüğünü, birlikte yaşamayı istiyoruz." dedi.
MAHKUM EDİLECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNİYODU
Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
"Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi ve bizim bu yürüyüşümüze de haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi. Mahkeme karar verecek ama kararı yürütme organı veriyor. Mahkeme sadece dillendiriyor bunu. Nerede yatacağı, nerede kalacağı belirleniyor, odanın ufak tefek ihtiyaçları gideriliyor. Ankara'dan geliyorlar, odalara bakıyorlar nedir, ne değildir diye. Dolayısıyla bu bizi derinden yaraladı ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha bize gösterdi. 12'nci günde yolumuza devam ediyoruz."
Konuşmasının ardından yürüyüşüne başlayan Kılıçdaroğlu, kortejde bulunan engellilerle bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu'na, yürüyüşü sırasında yoldan geçen bazı vatandaşlar da korna çalarak destek veriyor.
ENGELLİ VATANDAŞLARDAN DESTEK
Dün 11 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu’nun bugün 17-18 kilometre yürümesi bekleniyor. Kortej ilk etapta 6 kilometre yürüyecek ardından mola verecek. CHP Lideri’nin bugün akşam saatlerinde Bolu Dağı eteklerine varması planlanıyor. Yürüyüşün 12. gününde engelli vatandaşlar da Kılıçdaroğluna eşlik ediyor.


YÜRÜYÜŞTEN DÜNYAYA MESAJ
Yürüyüşün başından beri kullanılan 'Asla Yanlız Yürümeyeceksin' sloganı İngilizce 'You will never walk alone' şeklinde araçların arkasına yazılarak tüm dünyaya mesaj verildi.
Yürüyenleri karşılayan köylüler, korteji alkışlarla karşılıyor.
11. GÜNDE 11 KİLOMETRE YÜRÜDÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet ;Yürüyüşü’nün 11. gününe Bolu kent merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Karacaağaç Köyü'ndeki camide bayram namazını kılarak başladı. Cami cemaatiyle bayramlaşan Kılıçdaroğlu, kamp alanına giderek yürüyüşü katılanlarla bayramlaştı. Kampta basın mensuplarının karşısına çıkan CHP Lideri, rahatsızlık geçiren Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Ramazan Bayramı’nın 1. günü olması nedeniyle yürüyüşe saat 15:00’te başlayan kortej, 11 kilometre yürüyerek Bolu’daki bulunan spor kompleksindeki kamp alanına geldi.

Hemşerisi ve meslektaşı Murat bey ... Yarbay Mehmet Alkan için yürüyor
1 yaşındaki Ece de annesi babasıyla adalet yürüyüşünde ... Mola da sevimlilik yapıyor
Bolu Yokuşu'nda yorgun düşen küçük ADALET arayışcısı İstanbul Gazi mahallesinden Ali A. Babasının omzunda...
AKP’nin kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de bugünkü yürüyüşe katıldı.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/akp-kurucusu-da-adalet-yuruyusu-nde-h33341.html

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/