<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP silahlı, tehditli paylaşım için istifa istedi

16 Haziran 2017 Cuma

AKP silahlı, tehditli paylaşım için istifa istedi

AKP silahlı, tehditli paylaşım için istifa istedi

AKP, silahlı, tehditli paylaşım yapan yöneticisinin istifası istedi. Paylaşımın parti ilkeleriyle bağdaşmadığı savunuldu.
AKP Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, sosyal medyada yayınladığı silahlı fotoğraf nedeniyle tepkilere neden olan Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek hakkında yazılı açıklama yaptı. Keskin, Aybek’in yönetim kurulu üyeliğinden istifasının istendiğini duyurdu.
Paylaşımın AKP'nin ilkeleriyle bağdaşmadığını savunan Keskin’in açıklaması şöyle:

”AK Parti Düzce Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek’in sosyal medya aracılığı ile yapmış olduğu AK Parti ilke ve teamüllerine uygun olmayan paylaşımdan dolayı, emniyet birimleri gerekli tahkikatları yapmakta olup, AK Parti teşkilatı olarak bunun takipçisi olacağız. 10 milyona aşkın üyesi bulunan AK Parti teşkilatları içerisinde parti söylem ve politikalarına aykırı söylemlerde bulunan kişiler çıkmakla beraber bu söylemler kişisel fikirlerdir. AK Parti teşkilatlarını bağlamaz. Mehmet Aybek’in yapmış olduğu bu paylaşımdan dolayı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğinden istifası istenmiştir. Kamuoyuna duyurulur.” (DHA)

NE OLMUŞTU?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine CHP'nin Ankara'dan İstanbul'a 'Adalet Yürüyüşü' başlatma kararı almasından sonra Düzce'de AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek, MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı, "Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter" notuyla sosyal medya hesabında paylaşmıştı.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/