<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP’nin ekran fedaisinin milyonluk harcamalarının kaynağı ne?

11 Haziran 2017 Pazar

AKP’nin ekran fedaisinin milyonluk harcamalarının kaynağı ne?

AKP’nin ekran fedaisinin milyonluk harcamalarının kaynağı ne?

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’ya canlı yayında hakaret eden Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan ateşli bir AKP savunucusu. Oğan, iktidarı desteklemek için kaynağı belli olmayan milyonlarca lira harcıyor.
Merkez görünümlü medyadaki tartışma programlarında ateşli bir şekilde AKP’yi savunan isimlerden biri de Ayhan Oğan. Katıldığı her programda, AKP’ye muhalefet eden herkese sataşıyor, sözünü kesiyor, kavga çıkarıp tehdit ediyor.

Oğan, tüm bu programlara Sivil Dayanışma Platformu (SDP) Başkanı sıfatıyla katılıyor.

SDP NEDİR?

2010 yılında kurulan ve Ergenekon, Balyoz gibi kumpas soruşturmalarına kamuoyu desteği oluşturmak için yola çıkan Ayhan Oğan’ın başkanlığını yaptığı İstanbul Merkezli Sivil Dayanışma Platformu, Tayyip Erdoğan’a destek için gazetelere verdiği tam sayfa ilanlarla sık sık gündeme geliyor.
Kuruluş manifestosunda “Vizyon sahibi bir ülke olabilmemiz yolunda ülke insanını engelleyen statükocu bakış açılarının değiştirilmesi ve zihniyet değişikliğine gidilmesi de olmazsa olmazlarımızdandır.” ifadesi yer alan SDP’nin sitesinde “Sivil Dayanışma Platformu Türkiye’nin dört bir tarafından 500’e yakın seçkin sivil toplum kuruluşu, akademisyen, düşünür ve kanaat lideri tarafından desteklenmektedir.
Anadolu’da yaygın bir iletişim ağı olan Sivil Dayanışma Platformunun hemen her vilayette irtibatı bulunmaktadır.Amaçları doğrultusunda yurtdışındaki öncü sivil kuruluşlarla ortaklık ve işbirliği yapmaktadır.” deniyor ancak bu ‘seçkin’ sivil toplum kuruluşlarının hangileri olduğu ve ne şekilde fonlandığına dair bilgi yer almıyor.

AKP’YE KİM MUHALİFSE ONA MUHALİF

SDP, 7 Haziran seçimlerinden önce bir çok gazeteye verdiği “Biz Bu Oyunu Bozarız” şeklindeki tam sayfa ilanla dikkat çekmişti. CHP,MHP ve HDP’nin ihanetle suçlayan ve AKP’nin ismini anmadan AKP için oy isteyen ilanın ücretinin ne şekilde kim tarafından ödendiği ise her zaman olduğu gibi yine açıklanmamıştı.
Sivil Dayanışma Platformu ayrıca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan gazete ilanı ve Tayyip Erdoğan’a destek için bilboardlara verdiği “Sağlam İrade” afişleri ile de gündeme gelmişti.

AYHAN OĞAN KİMDİR?
Ayhan Oğan’ın internet sitesinde yer alan özgeçmişi şöyle:

10 Eylül 1966 Kayseri doğumlu Ayhan Oğan üniversiteyi 1983 yılında Marmara ÜniversitesiAtatürk Eğitim Fakültesinde okumak üzere İstanbul’a gitti. 2. Sınıftan sonra dönemin şartları gereği öğrenimine ara vererek iş hayatına atıldı. Çeşitli şirketlerde kurucu ve yöneticilik yaptı. 2010 yılı itibariyle aktif ticaret hayatından çekilerek bütün vaktini sivil toplum çalışmalarına ayırdı.Öğrenim yıllarından itibaren birçok vakıf ve dernekte kurucu ve yöneticilik yaptı. 2008 yılında “Ortak Akıl Hareketi”ni kurdu. 2006-2012 yıllarında Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Genel Sekreterliğini üç dönem yürüttü.
2010 yılında Türkiye’nin değişik yerlerinden 498 sivil toplum kuruluşlarının desteği ile “Sivil Dayanışma Platformu”nu kurdu. Halen Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı kurulunda icra kurulu üyesi ve SDP’nin başkanlığını yürütmektedir. 2012 yılından AK Parti hükümeti tarafından kurulan Akil İnsanlar heyetinde Doğu Anadolu Grubunun sekreterliğini yürüttü. 2011 yılında Türkiye’de farklı kesimlerden 279 aydın, gazeteci ve kanaat önderlerinin iştirakiyle “Yeni Anayasa Platformu”nu kurdu. Anayasa, demokratikleşme ve uluslar arası ilişkiler çerçevesinde yurt içinde bütün illerde, yurtdışında ise başta Tunus, Yemen, Mısır, Irak olmak üzere saha çalışmalarına devam etmektedir.
1986 yılında ara verdiği üniversite eğitimine çıkarılan af tasarısıyla beraber halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmektedir. İyi düzeyde Rusça bilen Ogan, evli ve üç çocuk babasıdır.

abcgazetesi
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/