<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: AKP'nin FETÖ abdesti bozuk çıktı: FETÖ'cüleri AKP'li başkan savunuyor

17 Haziran 2017 Cumartesi

AKP'nin FETÖ abdesti bozuk çıktı: FETÖ'cüleri AKP'li başkan savunuyor

AKP'nin FETÖ abdesti bozuk çıktı: FETÖ'cüleri AKP'li başkan savunuyor

AKP'li Meclis üyesi Mücahit Birinci'nin de desteğini alarak bir basın açıklaması yapan, sahibi olduğu hukuk bürosunun, FETÖ'nün beyin takımında yer alan tutuklu sanık Dilaver Azim ile ilişkisini reddeden İsmail Damat'ın gerçekleri gizlediği ve hedef saptırmak için yanlış beyanatlarda bulunduğu yeni belgelerle ortaya çıktı.

www.yerelkulisgazetesi.com'da yer alan habere göre; Özbek Dilaver lakaplı FETÖ sanığı Dilaver Azim'in avukatlığını yapan Avukat Şahin Helvacı ile tanışıklıktan öte hiçbir bağının olmadığını söyleyen İsmail Damat, "İsteyen, istediği kayıta baksın" diyerek de kesin inkar yoluna gitmişti. Ulaşılan tapu kayıtlarında AKP'li İlçe Başkanı İsmail Damat ile FETÖ sanığı Dilaver Azim'in avukatı Şahin Helvacı'nın mülk ortaklığına rastladı. Ofis olarak kullanılan gayrımenkulün üçüncü ortağı ise diğer avukat Volkan Kızılhan.

3'ü de avukat, 3'ü de ofis mülküne ortak

Dünya Ticaret Merkezi'nin 13'ncü katında bulunan ve Damat-Helvacı-Kızılhan Hukuk bürosunun faaliyet gösterdiği ofisin, İsmail Damat, Şahin Helvacı ve Volkan Kızılhan ortaklığıyla satın alındığının belgesinde 1221 ada 192 parselde bulunan 417 nolu bağımsız bölümün değerinin 1 milyon TL'den fazla olduğu belirtildi.

Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor 

15 Temmuz hain askeri kalkışmasının beyin takımında yer aldığı iddiasıyla Ankara 4'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ Çatı davasında yargılanan FETÖ sanığı Dilaver Azim'in davasını üstlenen Damat-Helvacı-Kızılhan Hukuk bürosunun sahibi AKP'li İsmail Damat'ın, davayı takip eden Avukat Şahin Helvacı ile iş ilişkisinin yanısıra, birlikte çalıştıkları ofisteki mülk ortaklığının da ortaya çıkmış olması gündemi sarsacak nitelikte gözüküyor. Paylaştığı fotoğraflarda iş ortaklıklarının yanısıra özel hayatlarındaki samimiyetleriyle de ilgi çeken üç ortağın yediklerinin içtiklerinin ayrı gitmediği görülüyor.
Öte yandan ismail Damat'ın meslektaşı olan AKP Beylikdüzü Belediye Meclis üyesi Avukat Mücahit Birinci'nin, FETÖ sanığı savunmasını üstlenen hukuk bürosu sahiplerine neden destek verdiği de anlaşılamazken, her iki avukatın, ortaya çıkan yeni belgelere de "İftira, alçakça düzenlenmiş bir kumpas" yorumunu yapıp yapmayacakları merak edilen konular arasında öne çıkıyor.

Helvacı sigortalı, Damat patron

Ankara 4'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ Çatı davası tutuklu sanıklarından Dilaver Özbek'in savunmasını üstlenen Damat-Helvacı-Kızılhan Hukuk bürosunun resmi sahibinin İsmail Damat, davayı takip eden Avukat Şahin Helvacı'nın ise AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı'nı yürüten İsmail Damat'ın yanında sigortalı statüsünde çalışan avukat olduğu ortaya çıktı.

AKP'li İlçe Başkanı FETÖ sanığını savundu! 

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanı İsmail Damat'ın, mülk olarak ortak olduğu, yanında sigortalı avukat olarak çalıştırdığı Avukat Şahin Helvacı ile aralarında tanışıklıktan başka hiçbir iş ilişkisinin bulunmadığını söylemesi şaşkınlıkla karşılanırken, resmi kayıtlar, Damat'ı yalanlar nitelikle bilgiler içeriyor. AKP'li İsmail Damat'ın yanında çalışan diğer sigortalılar ise 3 avukat ve iki idari personelden daha oluşuyor.
İlçe Başkanı İsmail Damat, dün yaptığı basın toplantısında gerçekleri gizleyerek yalan beyanlarda bulunmuş, "Şahin Helvacı ile tanışıklığım dışında hiçbir iş ilişkim yok. İsteyen, istediği kaydı araştırsın" demişti. Devletin resmi kaydının Damat'ı yalanlar nitelikte olması ise ilçe başkanının FETÖ davasıyla ilgili hukuki ve ticari irtibatını gizlemekten kaynaklı.
http://www.yurtgazetesi.com.tr

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/