<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Akşener, Ey Bahçeli Barzani’ye siz yüz verdiniz

11 Haziran 2017 Pazar

Akşener, Ey Bahçeli Barzani’ye siz yüz verdiniz

Akşener, Ey Bahçeli Barzani’ye siz yüz verdiniz
Milliyetçi Meslek Adamları Birliği Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Meral Akşener, “Osmanlı’da Cumhuriyette bizim. Yüzde 54 hayır çıktı. Biz bilemedik ki hakem sahtekarmış.

Referandumun meşruluğu tartışılır. Allah sizi kahretsin bugün ağıt yakıyorsunuz”
Halk oylaması sürecinde “Terörist, FETÖ’cü, vatan haini” ilan edildiklerini belirten Akşener, “Bütün zor şartlara rağmen hayır tercihinde bulunan bizler, milletimizin çok büyük ve cesaretli teveccühü ile karşılaştık. En son bir hafta kala yaptırdığım ankette yüzde 54 Hayır, yüzde 46 Evet’ti. Sandıkları da bugüne kadar olmadığı şekilde STK’lar, bizler, siyasi partiler sandıkları koruduk. Hayır tercihinde bulunan kardeşlerimiz oylarının peşinden gittiler. Ama biz bilemedik ki hakem sahtekarmış.” diye konuştu.
“Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de bizim”

Milletin önce etnisite olarak bölünmeye çalışıldığını, ardından da mezhep olarak bölmeye çalışıldığını savunan Akşener, bunda hiçbir şekilde başarılı olunamadığını bildirdi.
Meral Akşener, Türkiye’de “Cumhuriyeti sevenler”, “Osmanlı’yı sevenler”diye çok derin bir ayrışma olduğu iddiasında bulunarak, şunları söyledi:
“Allah’ın izniyle milletimizin adına ‘Osmanlı ile Cumhuriyet’ diyeceğiz.. Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de bizim. Cumhuriyet de demokrasi de bizim. Aziz Türk milleti de bizim. Dolayısıyla dün etnisite üzerinden bölemeyenler, mezhep üzerinden bölemeyenler, şimdi bu bölünmeden medet umanlara sandıkta, her alanda ev ev, kapı kapı gezerek, gerçek Osmanlı tokadını işte buradakiler atacak.”

HÜKÜMETİ SUÇLADI
Olağanüstü kongrenin yapılamamasıyla ilgili yaşananları ve süreci hatırlatan Meral Akşener, “1 Kasım 2015’den Haziran 2017’ye kadar geçen sürede biz alt tarafı demokratik bir hak olan olağanüstü kongreyi hükümet eliyle, hukukun guguk olması engeliyle yaptıramadık. Ama iktidar partisinde, sayın cumhurbaşkanı kendi atadığı Başbakanı ve Ak Parti’nin genel başkanını uyumsuzluk nedeniyle tam 15 günde hem genel başkanlıktan, hem başbakanlıktan attı ve 15 günde değiştirdi. Sonra ilginç şeyler oldu, bu sistem yürürken birdenbire Sayın Bahçeli’nin aklına fiili durumu hukuki duruma evirmek için başkanlık sistemini Türkiye’nin gündemine getirilmesi geldi ve şartsız, şüphesiz destek vereceklerini ilan ettiler” dedi.

‘REFERANDUMUN MEŞRULUĞU TARTIŞILIR DURUMDA’


Referandum sürecine değinen Akşener, referanduma bir hafta kala yaptırdığı ankette yüzde 54 hayır, yüzde 46 evet çıktığı, sandıkların çok iyi korunduğunu belirterek, “Ama biz bilemedik ki hakem sahtekarmış” dedi. Oylar sandığa girdiği ve çıkarken muhafaza etmek adına çok ciddi gayret gösterildiğini anlatan Akşener, Yüksek Seçim Kurulu’nun hem sahtekar çıktığını, hem de şike yaptığını dile getirdi. Referandumu şike, sahtekarlıkla kaybetmiş gözüktüklerini savunan Akşener, bugün için referandumun meşruluğunun tartışılır durumda olduğunu kaydetti.

‘EYY BAHÇELİ HİÇ İÇİNİZ SIZLAMAZ MI?’

Hayır kampanyası yürütürken FETÖ’cülükle, terörist olmakla suçlandığını kaydeden Meral Akşener, şöyle konuştu:

“Referandumda evet çıktığı dakikadan itibaren Türkiye’nin güllük gülistanlık olacağını, uçacağını, kaçacağını, aşacağını söyleyenler bugün bu aziz Türk milletini yanıltmış olmaktan acaba utanıyorlar mıdır? O günden bugüne şehit sayısını söylemeye kalbim el vermiyor. ve dün bir arkadaşımızın kızı, Aybüke öğretmen şehit edildi. ve hapishaneden çıkan bir hanımefendi kadar konuşulmadı. Songül yarbay, bir Türkmen kızı, Yörük kızı, Songül yarbay namusuyla şerefiyle oynanarak bir kumpas sonucu vardı ya, kumpas mahkemeleri ordudan atıldı. Aynı helikopterde biri FETÖ terör örgütünün kumpasıyla, hani o günün başkanını savcısıydı ya, o kumpasla mesleğinden atılan Songül Yarbay ve sonra kendisine iftira atılan ve hala denetimli serbestlikle imza vermek durumunda olan Aydoğan Paşa aynı helikopterde beraber şahadet şerbeti içtiler.

Buradan sormak isterim; Songül Yarbay için utanmadan havuz medyasında övgü düzenler, utanmıyorsunuz? Siz aynı hanımefendinin namusuna dil uzattınız. Allah sizi kahretsin. Bugün ağıt yakıyorsunuz. Birisi çıktı ‘asker eşleri, sevgilileri, kızları soyunsunlar’ dedi.
Utanmıyor musunuz bugün ağıt yakmaya, yüzünüz yere düşmüyor mu? Bugün de gencecik bir öğretmenimiz Aybüke şehit, her gün 1-2-3-5-10-15-16 şehit. Hiç içiniz sızlamaz mı? Ey sayın Bahçeli, hiç içiniz sızlamaz mı, fiili durumu hukuki durum çerçevesine aldınız, hiç içiniz sızlamaz mı? Bugün neyin, nasıl olduğu belirsiz bir partili başkanlık sistemiyle karşı karşıyayız.”
BAHÇELİ’YE BARZANİ SUÇLAMASI

Mesut Barzani’nin bağımsızlık için referanduma gideceklerine ilişkin açıklamalarını da hatırlatan Akşener, “Şimdi bugün ‘vay efendim Barzani referandum yapıyormuş’ veryansını. Siz yüz verdiniz, Sayın Bahçeli, Balgat ağaları memnun musunuz? Barzani’nin sembolünü önünde fotoğraf çekildi, Barzani’nin sembolü hem İstanbul, hem Ankara’da göndere çekildi. Şimdi burada da Barzani ne diyor, ‘Bunlar alıştı fiili durumu hukukileştirmeye.’ Fiili durumu yarattı, şimdi de hukuki durumu ortaya koyuyor” dedi.

CUMHURİYETİ VE OSMANLI’YI SEVENLER DİYE AYRIŞMA VAR

Toplantıda ‘son umut’ olarak lanse edildiğini hatırlatan Meral Akşener, “Kul kurar kader gülermiş ama, eve geri dönmüyorum. Babaanne olmuyorum. Zaten torun bana dede diyor. Torunum adı Pars. Oğlan bize ‘dede aşağı, dede yukarı’ diyor. Dolayısıyla çocuk bile karar vermiş durumda hiçbirimiz, hiçbiriniz geri eve dönmeyeceğiz. Ama ülkemizin şaibeli, kirli referandumunun hesabını sormak, bundan sonra seçim olduğunda o seçim sonuçlarının da garanti altına alınması için de elden gayreti yerine getireceğime inancım tamdır. Bin civarında istişare yaptım. Milletimizi önce etnisite, sonra mezhep olarak bölmeye çalıştılar. Başarılı olamadılar ama endişe ediyorum Cumhuriyeti sevenler, Osmanlı’yı sevenler diye çok derin bir ayrışma var. Allah’ın izniyle bizler diyeceğiz ki; Osmanlı ile Cumhuriyet. Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de bizim. Cumhuriyet de bizim, demokrasi de bizim. Bu aziz Türk milleti de bizim, dolayısıyla dün etnisite, mezhep üzerinden bölemeyenler, sandıkta, her alanda, ev ev, kapı kapı gezilerek gerçek Osmanlı tokadını işte buradakiler atacak” diye konuştu.

http://www.gundeminiz.com/?p=27913
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/