<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Almanya, kesin olarak İncirlik Üssü'nden çekiliyor

5 Haziran 2017 Pazartesi

Almanya, kesin olarak İncirlik Üssü'nden çekiliyor
Almanya, kesin olarak İncirlik Üssü'nden çekiliyor

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Ankara'daki temaslarının ardından İncirlik Üssü'nden çekileceklerini açıkladı.

DUVAR – Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, bugün Ankara’da temaslarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım’ın daha önce verdiği randevuyu iptal ettiği Gabriel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.
Çavuşoğlu’nun Gabriel’le yaptığı görüşmede ‘İncirlik krizi’ çözülemedi. Çavuşoğlu görüşme sonrası Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü’ne ziyaret etmelerine izin verilmeyeceğini açıkladı.
Temaslarının ardından Alman Die Welt gazetesine konuşan Gabriel, Almanya’nın İncirlik’teki askerlerini çekeceğini açıkladı. “Çekilme bu hafta ya da gelecek hafta” diyen Gabriel, “İç meselelerden ötürü böyle bir karar aldık” ifadelerini kullandı.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/