<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Almanya ve İsveç'te terör alarmı

13 Haziran 2017 Salı

Almanya ve İsveç'te terör alarmı


Almanya ve İsveç'te terör alarmı
Almanya ve İsveç'te terör alarmı
Almanya'nın Münih kentindeki Unterföhring metro istasyonunda silahlı saldırı düzenlendi. Tren istasyonu kısa sürede polis tarafından boşaltılırken, Alman Bild gazetesi, saldırıda bir kadın polisin başından yaralandığını duyurdu. 

Olayda toplamda üç kişinin de yaralandığını yazdı. İsveç'te ise yayaların bulunduğu bir meydana giren kamyonet araçlara çarparak durdu. Sürücünün koşarak uzaklaştığı belirtiliyor.
Alman basınına konuşan bir polis sözcüsü, olayda bir kadın polisin yaralandığını aktardı. Polis, olayın 'muhtemelen' bir terör saldırısı olmadığını belirtirken, olayın kontrol altına alındığı belirtildi.
Saldırganın gözaltına alındığı ifade edildi. Görgü tanıkları, saldırganın polisin silahını çalarak ateş etmeye başladığını belirtti. 

İSVEÇ ALARMA GEÇTİ, SÜRÜCÜ KAÇTI

Öte yandan, İsveç’in başkenti Stockholm’de Södermalm bölgesinde bir kamyonet genelde yayaların kullandığı alana girdi. 
Araçlara çarptıktan sonra bir direğe çarparak duran kamyonetin sürücüsü kaçtı. Görgü tanıkları, kaçan sürücüyü bir kişinin yakalamaya çalıştığı ancak başaramadığını belirtti.
Olay yerinde çok sayıda ambulans, kurtarma ekibi, sivil ve resmi polis ekibi ile helikopter sevk edildi. Kamyonetin çarptığı bir ticari taksi sürücüsü yaralanarak hastaneye kaldırıldı. 
Alınan bilgilere göre şehrin diğer bölgelerinde de polisin yoğun olarak devriye gezdiği ve sürücünün olası kaçış yollarını engellemeye yönelik tedbirler aldığı belirtildi.


http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/almanya-ve-isvec-te-teror-alarmi-h31761.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/