<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Amasra'da 5 plajda çadırda konaklama yasak

15 Haziran 2017 Perşembe

Amasra'da 5 plajda çadırda konaklama yasak

Amasra'da 5 plajda çadırda konaklama yasak

Bartın'ın Amasra İlçesi'de 5 plajda çadır ve araç içinde gece konaklama yapılması yasaklandı.
Bartın Valiliği'nde, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı koordinesinde geçen 9 Mayıs'ta yapılan 'Plaj boğulmalarını önleme faaliyetleri' toplantısında alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan genelge yayınlandı. Valilik tarafından 1 Haziran tarihinde yayınlanan 'Sahil ve Plaj Alanlarında Can Emniyeti Tedbirleri' konulu genelge ile yerleştirilen yüzer bariyerlere bot, tekne veya her türlü yüzer unsurun bağlanması İnkumu, Güzelcehisar ve Mugada plajlarında; kumsal alanda veya yüzme alanlarında cankurtaran organizasyonu dışında jet ski, sürat teknesi ve özel tekne bulundurulması, indirilmesi veya alınması yasaklandı. Genelgeye göre görevli olan cankurtaranlara cebir ve tehdit kullanan kişiler hakkında TCK'nın 265'nci maddesi gereği kanuni işlem yapılacak.

Genelgede, tarihi ve turistik ilçe Amasra'nın Akrazboz, Çakraz, Göçkündemirci, Tarlaağzı, ve Akkonak plajlarında yaz sezonu boyunca çadır ve araç içinde gece konaklama yapılması yasaklandı. Kararın, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, orman yangınlarının önlenmesi ve sahillerin genel temizliğinin sağlanması amacıyla alındığı belirtildi. İl İdaresi Kanunu gereğince alınan yasak kararının aksine hareket edenler, Kabahatler Kanunu uyarınca cezalandırılacak.

http://www.birgun.net/haber-detay/amasra-da-5-plajda-cadirda-konaklama-yasak-164897.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/