<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Ankara kulisleri Melih Gökçek ile ilgili bu iddiayı konuşuyor!

28 Haziran 2017 Çarşamba

Ankara kulisleri Melih Gökçek ile ilgili bu iddiayı konuşuyor!Ankara kulisleri Melih Gökçek ile ilgili bu iddiayı konuşuyor!
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Melih Gökçek'in bir daha Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 'aday' olmayacağını iddia etti.
Ahmet Takan'ın '(Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkanı Bülent) Arınç'tan tehdit mi, yoksa tavsiye mi!' başlığıyla yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:
"…Bilmem, hatırlar mısınız? 7 Haziran seçimleri öncesiydi. O zamanın Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, bir Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında canlı yayında açıklamalar yaparken yeri yerinden oynatmıştı. Kendisini o zamanki adıyla cemaat şimdinin FETÖ'süyle iş birliği yapmakla suçlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında 'Ankara'yı parsel parsel sattı' diye karşı atağa geçmişti. 7 Haziran seçimleri sonrasında dosyaları açıklayacağını ilan etmiş ama her ne hikmetse kendisi yapılan 'ona uyma' telkinlerini dikkate aldığını söyleyerek parsel parsel dosyaların üzerine yatıvermişti! Her daim hukuk adamlığı ve avukat kökenli olmakla övünen o Bülent Arınç…"
'DAMAT ADALETİ SIKINTISI'
"'Adalet' için yollara düşen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, her ne kadar Dolmabahçe mutabakatçıları, Habur rezaletlerinde PKK militanlarını çadır mahkemelerinde serbest bırakanların iş ortakları, bebek katili Abdullah Öcalan'ın Nevruz deklarasyonlarının metin yazarları tarafından 'HDP ile yürüyor, FETÖ ile yürüyor' suçlamalarına maruz bırakılsa da… Sarayda 'adalet' sıkıntısı bambaşkaydı bu bayram tatilinde!.. Hem de nasıl bir sıkıntı.. Damat adaleti sıkıntısı!"
'ARINÇ, MEDYA AMBARGOSU YÜZÜNDEN ÇIKACAK TELEVİZYON BULAMIYOR'
"Kulağıma gelen Saray fısıltılarına dalmadan önce hatırlatmalarla devam edelim. Kendisine uygulanan Saray medya ambargosu yüzünden çıkacak televizyon, derdini anlatacak gazete ve yandaş yazar bulamayan Bülent Arınç, damadı Ekrem Yeter FETÖ'den tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra Manisa'da bir mahalli televizyona çıkıp, aktif siyaseti bıraktığını tekrarlamış (!) daha önce Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Arabuluculuk Sistemi'nde çalışacağını ilan etmişti. Ankara Hamamönü'nde bir ofis açtığını ifade eden Arınç 'O ofiste de, avukatlığı düşünmüyorum ama arabuluculuk yapmak istiyorum.

3 sene önce bir kanun çıktı. Hukuk uyuşmazlıklarında arabuluculuk kanunu diye. Yargıya gitmeden tarafları bir araya getirerek hukuk uyuşmazlıkları çözülebiliyor' demişti. 'Kendine bu mesleği yakıştıran' Arınç, 'eğitimini aldım talebeliğe döndüm, derslere girdim 100 üzerinden 86 aldım. Sonra mülakata girdim onu da geçtim şimdi belgem elimde' ifadelerini kullanmıştı. Bayram arifesinde çıkan bir KHK'yla da (691 sayılı) biri arabuluculuk diğeri bilirkişilik olmak üzere iki kanunda düzenleme yapıldı. Düzenlemeler ile terör örgütü ile irtibatlı olanların arabulucu veya bilirkişi olamayacağı yönünde hüküm getirildi. Bu düzenleme, terör örgütü bağlantıları nedeniyle ihraç edilenlerin bilirkişi ve arabulucu olmasını da engelliyor!"
'DAMADIM SERBEST BIRAKILMAZSA AVUKATLIĞINI BEN ÜSTLENECEĞİM'
Şimdi gelelim Saray fısıltılarına. Bayram tatili süresince pek konuşuldu durdu… Peşinen belirteyim, bu iddiaya Arınç'ın cevap verip açıklık getirmesini beklerim. İddia o ki; "Bülent Arınç, damadı FETÖ'den tutuklanıp cezaevine girdiğinde çok etkili bir yeri aradı. Ve, 'Eğer damadım serbest bırakılmazsa avukatlığını bizzat ben üstleneceğim…' dedi. Arınç'ın bu şok mesajı vakit geçirilmeden Sarayın etkili noktalarında paylaşıldı. Vee, ardından da damat Ekrem Yeter, 'ByLock bulunmadığı' gerekçesiyle salıverildi."
Ne kadar da 'parsel parsel sattılar' sürecini anımsatıyor, değil mi?"
'ANKARA'DA GENİŞ ÇAPLI BÜROKRASİ OPERASYONU BEKLENİYOR'
"Bayramda tatil yapmayan (!) Saray ve siyaset kulislerinden devam edelim. Bir adet de derin fısıltı; Yenimahalle'de devam eden istişareler (!) neticesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yakın vakitte 'Bir daha aday olmayacağım' açıklaması yapacağı konuşuluyor.
'AK Parti'de belediyelere büyük operasyon' iddiası
Geniş çaplı Valiler kararnamesinin ardından, Ankara'da daha geniş çaplı bürokrasi operasyonu bekleniyor. Söylenenlere göre, binin üzerinde bürokrat yerinden olacak. Listeler hazır… Rutin yaz kararnamesini bu yıl çıkaramayan Dışişleri Bakanlığı hem İbrahim Kalın'ı hem de MİT soruşturmalarının tamamlanmasını bekliyor.
Kabine revizyonu için hâlâ geri sayılıyor. Çok ilginç!.. Adı sürekli 'Gidici Bakanlar' listesinde geçen sonradan badem bıyık yapan ünlü bir Bakan (!), (ekonomi alanında) kapı arkası sohbetlerde, 'Şimdilik durumu idare ediyoruz ama eylülde neler olur bilemem. Sıkıntı büyük' diye konuşuyor…"
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/