<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Avustralya’da Okyanusun Derinliklerinden Çıkarılan Birbirinden Ürkütücü Deniz Yaratıkları!

21 Haziran 2017 Çarşamba

Avustralya’da Okyanusun Derinliklerinden Çıkarılan Birbirinden Ürkütücü Deniz Yaratıkları!
Avustralya’da Okyanusun Derinliklerinden Çıkarılan Birbirinden Ürkütücü Deniz Yaratıkları!

Avustralya’da geçtiğimiz ay bir araştırma için okyanusun 4000 metre derinliğine dalan bir grup bilim insanı yüzeye geri döndüler. Ekip, birbirinden ilginç deniz canlılarını da beraberlerinde getirdiler.
“Dünya küçük” deyimini en az bir defa hayatınızda kullanmışsınızdır. Dünyanın küçük olduğunu biliyoruz, ancak henüz sandığımız kadar da küçük bir yer değil. 2
020’de Mars’a gitme hazırlıkları yapsak da, insanoğlu olarak hala yaşadığımız gezegeni ve ekolojisini tam anlamıyla çözebilmiş değiliz. Avustralya’da bir grup bilim insanı, okyanusun 4000 metre derinliğine bir keşif gezisi düzenlediler.
31 gün süren bu keşif gezisi sırasında, onlarca tuhaf deniz canlısı bulundu. Yüzsüz deniz yaratığından balina kemiklerine dek bir dizi canlı bulunurken okyanusun topografisi de çıkarıldı. Onlardan bazılarını aşağıda göreceksiniz.
Yüzsüz Balık
Kurabiye Köpek Balığı
Kızıl İskeletli Yengeç

Fıstıkezmesi Kurdu
Dumbo Octopus
Zombi Kurdu
Kızıl Tabutbalığı

Ejderha Balığı
Deniz Domuzu
Et Yiyen Kabuklu Canlı

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/