<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: BAE: Türkiye'nin Katar'a yardımı yeni bir trajedi olur

8 Haziran 2017 Perşembe

BAE: Türkiye'nin Katar'a yardımı yeni bir trajedi olur

BAE: Türkiye'nin Katar'a yardımı yeni bir trajedi olur
Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye ile Katar arasındaki anlaşmaya tepki gösterilerek "yeni bir trajedi olur" ifadeleri kullanıldı.
Dünya siyasetine damga vuran Katar Krizi sonrasında Doha yönetiminin Türkiye ve İran ile yakınlaşması Birleşik Arap Emirlikleri’nden tepki çekti.

Reuters’ın acil koduyla geçtiği habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dışişleri Bakanı Anwar Gargash Twitter hesabından, Türkiye, İran ve Katar’ı eleştirdi. Gargash, “Karışık ve akıl karıştırıcı kardeş ülkemizin gergin çıkışı ve Arap olmayan iki ülkeden siyasi destek istemesi ve onlardan birinden askeri destek istemesi trajik ve komik bir yeni sayfa olur” ifadesini kullandı.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/