<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Berberoğlu'nu tutuklatan hakim 'Rabia'lı rakı sofrasında

16 Haziran 2017 Cuma

Berberoğlu'nu tutuklatan hakim 'Rabia'lı rakı sofrasındaBerberoğlu'nu tutuklatan hakim 'Rabia'lı rakı sofrasında

Berberoğlu'nu tutuklatan hakim 'Rabia'lı rakı sofrasında
CHP milletvekili Muharrem Erkek, Enis Berberoğlu'nu tutuklatan hakimlerden Ali İhsan Horasan'ın 'Rabia' işareti yapılan bir rakı sofrasında çekilmiş fotoğrafını paylaştı
CHP milletvekili ve eski gazeteci Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının yankıları devam ediyor. CHP milletvekili Muharrem Erkek, Berberoğlu'nun tutuklanması kararını veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali İhsan Horasan'ın rakı masasında Rabia işareti yapan başka bir hakim arkadaşı ile çekilmiş fotoğrafını gösterdi.

O hakimin Emre Turgut olduğunu ve 2016'da Gülen soruşturması çerçevesinde gözaltına alındığını belirten Erkek, "kripto FETÖ'cüler işbaşında mı?" diye sordu.
Çevre kirliliği mevzu için söz alan ve 'adaletin kirletildiği' iddiasıyla Berberoğlu'nun tutuklanması konusunda açıklamalarda bulunan Erkek, haksız yere cezaevine konulanlarla ilgili, "Victor Hugo'nun çok güzel bir sözü vardır: 'Bir masum insan cezaevine gönderileceğine, bin suçlu dışarıya çıksın.' Bakın, Ergenekon, Balyoz, Odatv, şike kumpaslarında aynı şeyleri söylüyordunuz, aynı şeyleri ama masumiyet karinesini hep ihlal ettiğiniz için adalet tecelli ettiğinde maalesef utandınız" dedi.
Erkek, geçmişte Çanakkale'de görev yapan hakim Horasan'ın olduğu masada AKP milletvekili Bülent Turan'ın fotoğrafının da olduğunu iddia etti. Hakimin Rabia işareti yapılan bir rakı sofrasında bulunmasını yargıdaki siyasallaşmanın kanıtı olduğunu belirten Erkek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Değerli milletvekilleri, kumpas davalarında FETÖ'yle iş birliği yapıyordunuz, şimdi maalesef aynı şeyleri siz yapmaya devam ediyorsunuz. Bizim için, Cumhuriyet Halk Partisi için, hukukçular için Fetullah Gülen'in imamlarından talimat alan bir yargıç ile saraydan talimat alan bir yargıç arasında hiçbir fark yoktur. Niye söylüyorum bunları? Yargı siyasallaştı. Bakın, bu davaya bakan 14. Ağır Ceza Mahkemesinin Başkanı Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde görev yaptı. Asliye ceza hâkimiydi ve ilçe seçim kurulu başkanıydı. 7 Haziran genel seçimlerinden önce Bayramiç'te bir yemek yiyor, bir rakı sofrası. Olabilir, insan rakı sofrası kurabilir. Herkesin önünde rakı kadehleri. Fotoğraf çektiriyorlar. Masada biri Rabia işareti yapıyor. Herkesin önünde rakı kadehi, bu hâkimin önünde de rakı kadehi ve fotoğraf çeken kişi daha sonra bunu sosyal medyada paylaşıyor. Masada AK PARTİ Sayın Grup Başkan Vekili Bülent Turan'ın resmi de var. Kendisinin bilgisi yoktur ama resmi var masada. Rabia işareti yapan bir kişi, hâkimle masada rakı içiyor. Niçin anlatıyorum bunları? Acaba hâlâ yargıda, hâlâ içinizde, hâlâ her yerde kripto FETÖ'cüler mi var? Siz yalnızca yargıyı, adaleti değil ki kendinizi de teslim etmişsiniz FETÖ'ye, bu kadar iç içe geçmişsiniz yıllarca. Onun için, işte, bu adalet çiğneniyor. Şimdi ben soruyorum: Bu kadar siyasallaşmış bir yargıç 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı yapılıp böyle bir davaya nasıl bakabiliyor? Masasında Rabia işareti yapılan bir rakı sofrası, önünde rakı kadehi yargıcın, masanın ortasında Sayın Bülent Turan'ın fotoğrafı, hep birlikte rakı içiliyor. Yargıçlar bağımsız ve tarafsız olmak zorundadır, aynı zamanda da bağımsız ve tarafsız gözükmek zorundadırlar. Hele hele, küçük bir ilçelerde bu tip masalarda oturan bir yargıçtan adalet beklemek mümkün müdür? Tüm kamuoyunun vicdanına sesleniyorum."

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/