<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bharara'dan Şok açıklama: Hakkında yeterince delil var!

12 Haziran 2017 Pazartesi

Bharara'dan Şok açıklama: Hakkında yeterince delil var!

Bharara'dan Şok açıklama: Hakkında yeterince delil var!

"Trump hakkında yeterince delil var" Preet Bharara, "Trump hakkında görevi kötüye kullanmak ve adaleti engellemek suçundan soruşturma başlatmak için yeterince delil var" açıklamasını yaptı...

Aralarında İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf’ın davasının da bulunduğu bir çok üst düzey yolsuzluk soruşturmasını yürüten eski New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara,

"Trump hakkında görevi kötüye kullanmak ve adaleti engellemek suçundan soruşturma başlatmak için yeterince delil var"

açıklamasını yaptı.
Öte yandan Amerika'nın Sesi'nden Can Kamiloğlu'nun haberine göre programda neden kovulduğunu anlayamadığını da söyleyen Bharara, üç ay önce eski ABD Başkanı Barack Obama yönetiminin atadığı diğer 45 başsavcıyla birlikte görevinden alınmıştı. Bharara, istifa etmeyince kovulmuştu
Uzun süre sessizliğini bozmayan Bharara, görevinden alınmasından tam üç ay sonrasında ilk kez bir televizyon yayınına katıldı.
Bharara, ABC televizyonunda canlı yayınlanan “This Week” programında George Stephanopoulos’un, görevden alınması ve eski FBI Direktörü James Comey konusunda sorduğu çeşitli soruları yanıtladı.
Bharara, Kasım ayında yapılan seçimlerden sonra Başkan Trump’tan alışılagelmişin ötesinde telefonlar aldığını belirterek Trump’ın kendisiyle bir çeşit ilişki kurmaya çalıştığını düşündüğünü söyledi.
Bharara, Başkan Trump’ın görevden aldığı eski FBI Direktörü James Comey'yle olduğu gibi kendisiyle bir diyaloğa girme çabası içerisinde olduğunu düşündüğünü belirterek, başkanla birebir iletişim kurmaktan rahatsız olduğunu söyledi.

Bharara, bu telefon görüşmelerinde başkanın kendisine süren davalarla ilgili bir talebinin olmadığını belirtti. Bharara, Başkan Trump’ı herhangi bir davayla ilgili olarak kendisine baskı yapmakla suçlayamayacağını ancak bir başkanın üst düzey savcılarla özel iletişim içinde olmasının rahatsızlık verici olduğunu söyledi.

‘OBAMA BENİ HİÇ ARAMADI’

Bharara, Trump’ın başkan seçilmesinin ardından New York’ta bir araya geldiği Trump’ın kendisine görevde kalacağını söylediğini belirterek, “Daha sonra Aralık’ta yeniden aradı. Başkanlık görevine başladıktan sonra yeniden aradı. Bu konuşmalarda, 'Nasılsın iyi misin?' diye hal hatır sordu. Benim gibi New York’ta üst düzey davalardan sorumlu bir başsavcıyla kurmak istediği bu diyalog bana çok tuhaf ve garip geldi. Obama beni 7,5 yıl boyunca hiç aramadı. Başkanın ben ve benim gibi başsavcılarla diyaloğa girme isteği doğru değil. Son telefonuna yanıt vermedim. 22 saat sonra da kovuldum” dedi. Bharara, “Mutluyum, iyi yaşıyorum ama neden kovulduğumu anlayamadım” dedi.
Eski FBI Direktörü Comey’in doğru söylediğine inandığını da belirten Bharara, “Bir çok kişi benim gibi onun yalan söylemediğini düşünüyor” dedi.
http://www.siyasetcafe.com/Dunya-Haberleri/23481-bhararadan-sok-aciklama-hakkinda-yeterince-delil-var

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/