<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: BIRAKIN ÜNİVERSİTEYİ RECEBİN LİSE DİPLOMASI VAR MI?

29 Haziran 2017 Perşembe

BIRAKIN ÜNİVERSİTEYİ RECEBİN LİSE DİPLOMASI VAR MI?BIRAKIN ÜNİVERSİTEYİ RECEB'İN LİSE DİPLOMASI VAR MI?
Sevgideğer okurlar.
Bu yazıyı sabırla dikkatlice okuyup etüt ettiğinizde, artık “Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması var mı yok mu?”tartışmalarını bir kenara bırakacak; LİSE mezunu olup olmadığını sorgulamaya, düşünmeye başlayacaksınız.
(Elbette başkaca kaynaklar, bilgiler var web üzerinde, arşivlerde, tarihin delhizlerinde. Nadir de olsalar, herbiri bir diğerinden değerli araştırmacılarımız, yazarlarımız var. Kalemlerine, kelamlarına, emeklerine, yüreklerine, gönüllerine sağlık. Ama…)
Yazıda; kimi kesimleri özellikle tekrarladık, vurguladık, ki hatırda kalsın. (Hoşgörünüz için peşinen teşekkür ediyoruz.)
Böyle iddialı bir girişin ardından, siz saygıdeğer okurları -içeriği belli aralıklarla güncellenecek olan- aşağıdaki satılarla başbaşa bırakıyoruz.
Wiki’den:
– “… İlkokul eğitimini aldığı Kasımpaşa’daki Piyalepaşa İlkokulu’ndan 1965‘te, lise eğitimini aldığı ve yatılı olarak okuduğu Fatih’teki İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden ise 1973’te mezun oldu. İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okuduğu dönemde Camialtıspor’da amatör olarak futbol oynamıştı. İmam hatip mezunlarının üniversiteye girme konusunda uygulanan kısıtlamalar nedeniyle liseyi dışarıdan bitirme sınavlarına girerek fark derslerini verdi ve 1973 Ekim’inde Eyüp Lisesi’nden mezun olarak ikinci bir lise diploması aldı. Aynı yıl, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine bağlı olan Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okuluna girdi…”
Ne güzel bir hikaye, değil mi?
İnsanın içi bir tuhaf oluyor…

Ama biz üniversite tartışmalarını geçelim.
Şu ÇİFT LİSE diploması olayına bakalım.

Ya da şöyle soralım:
Bırak iki liseyi birden bitirmeyi;
Herhangi bir liseden mezuniyetin var mı?

Hadi -yemesek de- yedik Eyüp lisesini:
Dışardan sınavlara girdin, falan…

Peki göster de görelim desek:
Şu imam hatip okulu fotoğraflarını.
Hani arkadaşlarınla çektirdiklerini…

Var mı?

Yani sen, 65/66 eğitim yılı, kayıt oluyorsun.
72/73 eğitim yılı mezun oluyorsun, öyle mi?

Derken, şimdi;
Atatürk düşmanı fetullahçı kıç yalayıcısı sliper’ın,
(F-TİPİ’nin AKP ile arasının iyi olduğu dönemde)
RTE’yi ŞİŞİRME /yalama yazısına bakalım:
18 Temmuz 2007
Can Dündar, Milliyet
Mehter takımındaydı. Futbol takımındaydı. Münazara takımındaydı. Dersleri zayıf olsa da sosyal yönü tamdı. Bir hocası, “Çalışkan imam hatipliler birer hacı kızı alıp eve çekilecek. Türkiye’yi siz yöneteceksiniz”dedi..
Erdoğan’ın şaşırtan karnesi
İstanbul İmam Hatip Lisesi 5-B sınıfının 1970-1971 yıllığındaMehmet Akif’in etrafında kümelenmiş öğrenci fotoğrafları var; bu fotoğrafların en üstünde de tanıdık bir çehre:
Recep Tayyip Erdoğan…
İşin ilginci bu mizansen, “ampul” şeklinde bir zemin üzerine oturtulmuş. Ertesi yıl 6-B’ye geçen öğrenciler, bu kez kökleri derin bir ağacın meyveleri gibi yerleşmişler tabloya…
Erdoğan, yine en üstteki meyve pozisyonunda…

Kur’an’dan bütünlemeye
NTV için hazırladığımız “Lider Portreleri”nin Recep Tayyip Erdoğan bölümü için araştırma yapan arkadaşımız Yusuf Kenan Beysülen‘in ulaştığı imam hatip karnesi, Başbakan’ın vasat bir öğrenci olduğunu gösteriyor.
1973‘te “iyi” dereceyle mezun olan Erdoğan’ın notları pek parlak değil:
Kur’an-ı Kerim’den ancak bütünlemede geçebilmiş.
Arapçası zayıf; tek ders sınavından 5 alabilmiş.
Tefsir: 6…
Hadis: 7…
Fıkıh: 7…
Dini derslerinin zayıflığına karşın Milli Savunma’sı 8 Erdoğan’ın…
Mezuniyet karnesinde bir tek 10 var: Beden Eğitimi…

Mehter takımında
Dersleri zayıftı ama Erdoğan sosyal bir öğrenciydi. Okulun bütün faaliyetlerinde yer alıyordu.
1972’de yapılan İstanbul liselerarası münazara yarışmasında, İstanbul İmam Hatip Lisesi’ne birinciliği getiren ekipte o da vardı.
Ayrıca okulun mehter takımında yer alıyor, uzun boylu olduğu için Mehteran’ın önünde sancak taşıyordu.
Bir yandan da İmam Hatip’in futbol takımında top koşturuyordu. Yıllar sonra sahada giydiği şort hatırlatıldığında gülecek ve “Bu yönden günahkâr olduğumu biliyorum” diyecekti.
Meczuplar ve hizmetkârlar
Velhasıl sınıfta arkadaşları Kur’an hatmederken o, sokakta, hayatın içindeydi.
Belki de yıllar sonra sınıf arkadaşlarına fark atmasının sırrı buradaydı.
Erdoğan’ın sınıf arkadaşlarından Abdurrahman Şen’in, Beysülen’e anlattığı bir anı bunu doğruluyor.
Şen, bir gün Karagümrük stadında hocaları Fevzi Bektaş’la Erdoğan’ın bir maçını izlediklerini anlatıyor. Erdoğan maçta çok iyi oynuyor. Çıkışta Bektaş, Şen’e Erdoğan’ın dersleri zayıf olduğu halde sahanın en iyilerinden olduğunu belirtip diyor ki:
“Bugün Kuran-ı Kerim’den, Arapçadan benden 9-10 alanlar, yarın birer hacı kızı alıp kenara çekilecekler. Bu ülkeye, bugün bu sahalarda top koşturanlar, sizler hizmet vereceksiniz.”
Şen şöyle doğruluyor:
“Bugün bakıyorum, hakikaten bizim sınıfta Arapçası, Kuran’ı, meslek dersleri 9-10 olanlar, bugün birer köşeye çekildiler. Hatta bir kısmı kendilerini iyice meczuplaştırdı. Ama o günlerde kahveye kaçan, sinemaya giden, top oynayan, ‘Bu ne biçim imam hatipli’ diye eleştirilen öğrenciler, toplumun önünde iş yapan insanlar oldular.”
Siyasete komşusu soktu
Dün, tek başına iktidar olamazsa siyaseti bırakacağını açıklayan Erdoğan, siyasete 33 yıl önce bir komşusunun önayak olması sonucu girmişti.
1973’te İmam Hatip’i bitirmiş, ertesi yıl İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ne başlamıştı. O yıl, futbol sayesinde iş de bulmuştu.
Oynamakta olduğu Camialtı futbol takımından 1. Amatör Küme takımlarından İETT’ye transfer olunca İETT Altıntepe Müdürlüğü’nde işçi olarak işe alınmıştı.
Milli Selamet Partisi’nin meydanlara çıktığı yıllardı. Komşusu, hemşerisi, arkadaşı Nuri Avcı, MSP Gençlik Kolları Başkanı’ydı. Onu bir parti toplantısına götürdü. Sonra da partiye üye olmasını teklif etti. Ama Erdoğan’ın babası koyu AP’liydi. Böyle bir şeye asla izin vermezdi.
Erdoğan, “Üye olurum ama gizli kalsın, babam duymasın” dedi. Böylece, gizlice MSP’ye üye oldu.
Çok kısa zamanda girişkenliği sayesinde MSP’nin Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı olacak, bir yıl sonra da İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na terfi edecekti.

Sistem ve Erdoğan…
Erdoğan’ın yükselişinde sistemin payı var mı?
Kariyerinin değişik aşamalarına dikkatlice bakıldığında anlaşılıyor ki, istemeden de olsa aslen ona muhalif olan siyasal sistem, bu yükselişe omuz vermiş.
Hatırlatalım:
12 Eylül geldiğinde Erdoğan İETT’de çalışıyordu. Emine Hanım’la evlenmişti. İki çocuk babası olmuştu. Erbakan’ın gözdeleri arasına girmişti. MSP’nin Gençlik Kolları Başkanı idi.
Dönemin Sebil dergisi, onu “İslamcı gençliğin gerçek liderlerinden” diye tanımlıyordu.
12 Eylül’de askerle ilk kez karşılaştı. İETT’nin başına bir komando albay gelince kendi deyimiyle “farklı bir hava esti. O hava kendisine uymadı” ve istifasını verip ayrıldı. Daha 70’lerin sonunda İslamcı hareket tamamen ortadan çekilmişe benziyordu. Sonra ne oldu da birden palazlandı?
Erdoğan’ı yıllardır izleyen araştırmacı Ruşen Çakır’ın buna dair önemli bir gözlemi var: “12 Eylül’de ülkücü ve devrimci gençler hapislere dolduruldu. Gençlik boşta kaldı ve burayı büyük ölçüde İslamcılar doldurdu. Eğer onlar da o dönem ülkücüler ve devrimciler kadar telef olsalardı, belki bugün AKP’nin tek başına iktidarına kadar gelen süreç yaşanmazdı.”

Ateşten gömlek
Erdoğan askerliğini yapıp döndüğünde ANAP kurulmuş, eski MSP’liler orada saf tutmuştu.
Yeni kurulan Refah Partisi adam bulamıyordu. Bu çalışma için görüştüğümüz Çakır’a göre, burada da kritik bir karar verdi. “Ateşten gömlek giydi” ve herkes Özal’ın peşine takılırken, -hatta söylenti doğruysa Özal kendisine özel kalem müdürlüğünü teklif etmişken- Erbakan’ı ve onun yeni partisi Refah’ı tercih etti.
Orada, çok daha hızlı sivrildi. Henüz 31 yaşında, Türkiye’nin en büyük kentinde il başkanı olmuştu. Bir süre sonra da milletvekili adayı olacaktı.

Sistemin hediyesi
Ruşen Çakır’a göre, Erdoğan’ın siyasal kariyerinde sistemden aldığı bir “büyük hediye” daha var: Şiir okuma nedeniyle gelen hapislik…
“Bu…” diyor Çakır, “… Erdoğan’a sistemin bir hediyesidir. Onu batırmak isterken tam tersine çıkardılar. Refahyol’un 28 Şubat deneyimi ile Erbakan ve kurmaylarının kötü sınav verişi de o döneme denk gelince Erdoğan’ın önü açıldı.”
Tabii “hediyeler” ve tesadüflerle bireysel yeteneğin kesiştiği bu öyküye Erdoğan’ın baştan beri yanından ayırmadığı ekibini, Albayrak’ların finans imkânlarını, MÜSİAD çevrelerinin verdiği desteği de katıyor Çakır…
O destekler arasına son dönemeçte ABD de katılınca 60’ların imam hatip lisesi öğrencisinden 2000’lerin Başbakanı çıkıyor.

Ne diyor yalayıcı?
RTE 5-B 1970-71 yıllığında.
RTE 6-B’ye geçen öğrenciler arasında.
Yani 1971-72 oluyor, değil mi?
Öyle..
Ne zaman mezun olmuş?
1973, doğru mu?
Evet…
Peki,
1972-73 yıllığı nerede?
Hani yalayıcının ampule ve ağaca benzettiği tablo var ya…
Nerede bunun 7-B olanı?
Kim yedi o armudu?..

Ama kurnazlığa bakar mısınız:
“NTV için hazırladığımız ‘Lider Portreleri’nin Recep Tayyip Erdoğan bölümü için araştırma yapan arkadaşımız Yusuf Kenan Beysülen’in ulaştığı imam hatip KARNESİ, Başbakan’ın VASAT BİR ÖĞRENCİ OLDUĞUNU gösteriyor.”
Ve o ne idüğü bilinmez resimde 7-B yazıyor.

Kurnaz Dündar, böylelikte İHL’den mezun ediyor Erdoğan’ı.
Vasat öğrenciydi falan ayaklarına yatarak…
Bir güzel de ders notlarını sıralayarak…
Usta bir ALGI operasyonu /manevra ile…
Bir güzel yediriyor yalanı.

(Tıpkı şu KIRMIZI araba mevzusu misali: https://26august.wordpress.com/2016/06/03/rtenin-uni-arkadasi-hosrof/ )

İyi de bizim sorduğumuz:
Artık ampul müdür ağaç mıdır yoksa armut mudur nedir, öğrencilerin toplu resimlerinin olduğu tablo yok mu, o işte…
Madem 5B var 6B var diyorsun.
Tmm o halde, 7B nerede?

(Can Dündar denen tatlı su kurnazı, M. Ali Birand GİBİ hokkabazların sahtekarların çırağıdır, yetiştirmesidir. GÖRSEL yol-yöntemler ile ALGI operasyonlarını iyi kıvırtır, bu konularda ustadır. Örneğin, ince ince ATATÜRK’ü aşağıladığı Mustafa filmi. Örneğin, içeriğinde ATATÜRK’e değinmediği ve idam sehpasındaki “Yaşasın tam bağımsız TÜRKİYE” söylemine yer vermediği Deniz Gezmiş belgeseli.)

Ve bir ayrıntı daha:
Ama bunun için resme bir daha bakalım:


Sınıf geçme DEFTER’inde ne yazıyor:
– “İSTANBUL İMAM-HATİP OKULU”
– “197……..” (gerisi okunmuyor/yok)

Bir de şuna bakalım:

Wiki’den:

İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi
… Okul 1953’te öğrenci yurdu ile birlikte Fatih Draman’daki binasına taşındı. 1965’te İlim Yayma Cemiyeti tarafından okul için yurt binaları yaptırıldı. 1972’de İmam Hatip Okullarının ismi İmam Hatip Lisesi olarak değiştiğinden okulun adı da İstanbul İmam Hatip Lisesi oldu…


22 Mayıs 1972’de yayımlanan bir yönetmelikle, İmam Hatip Okulları ortaokuldan sonra 4 yıl eğitim veren bir meslek okulu haline getirildi ve lise kısmını bitirenlere tanınan yükseköğretimin tüm programlarında okuma hakkı kaldırıldı.
1973 yılında, o güne kadar İmam Hatip Okulları olarak anılan okulların adı İmam Hatip Liseleri (İHL) olarak değiştirildi. Bu dönemde İHL mezunlarında fark dersleri vermeden üniversitelerin edebiyat kollarına gidebilme hakkı tanınmıştır…


… 1972 yılında 3 yıla indirilen İHO orta kısımdan dini dersler çıkarılıp genel ortaokul müfredatı uygulanmaya konulmuştur. Üstelik alınan bir kararla İHO’nun birinci devresinden mezun olup da liselere geçiş yapmak isteyenlere doğrudan geçiş hakkı yasaklanmıştır. Bu ise İHO’nun hızlı bir öğrenci kaybı yaşamasına neden olmuştur. 4 yıla çıkarılan İHO lise kısmı için 11 Aralık 1972’de yeni bir program hazırlanmıştır.
Ekim 1972 tarihinde mevcut hükümet ortaokullar ile ilgili yayımladığı kararnamede “her çeşit orta öğretim kurumuna ‘lise’ adı verilecektir” demiştir. Daha sonra bu 15 Nisan 1973’te kanun haline getirilmiştir…


Uzun sözün özeti, Erdoğan:
– İHO ve/ya İHL’yi bitirdi mi?
Asıl sorulması gereken soru bu…

pS1.
Bir de KELALAKA bir bilgi:
T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
AFYONKARAHİSAR / MERKEZ / Anadolu İmam Hatip Lisesi

Okulumuz eski öğrencilerinden Sağlık Bakanımız 1974 Yılında Okulumuzdan Mezun Oldu

Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU ( Alioğlu ) 03.10.1972 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden naklen okulumuzun 6.( lise 3 ) sınıfına kaydolmuş ve 14/09/1974 tarih ve 103 numaralı diploma ile okulumuzun 7 B ( lise 4 ) sınıfından mezun olmuştur. Sayın Bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz.
Yayın: 2013-03-29 – Güncelleme: 2013-04-30 14:54:59
Devamla, wiki’den:
… 1970 yılında öğrenim için İstanbul’a geldi. Yabancı uyruklu bir öğrenci olarak “Mehmet Alioğlu” adıyla bir süre İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördü. Bu okulda Recep Tayyip Erdoğan ile sınıf arkadaşı oldu. Lise öğrenimini Afyon’da tamamladı…
Yani?..
Erdoğan ile SINIF ARKADAŞI iken,
1972-73 öğretim yılının başlarında (3 Ekim 1972),
İstanbul’dan Afyon’a transfer oluyor.
ALTINCI sınıfına kaydoluyor.
Ve 1973-74 öğretim yılının sonunda,
YEDİNCİ sınıfı okuyarak mezun oluyor.
Üstteki bilgilere göre;
Erdoğan’ın SINIF ARKADAŞI Alioğlu,
Afyon’a İstanbul’dan ALTINCI sınıftan geliyor.
(NAKİL deniyor çünkü…)
RTE 1973 mezunu değil miydi?

pS2.
Konumuzla ilgili veya ilgisiz.
Dileyen okur ilgilenebilir:

25 Ekim 2015 tarihli makalenin başlarında (Yeni Akit) Mehmet Ali Tekinşunları yazıyor:

‘Gümüş sakallı’ kardeşim Nusret Özcan

Bir Kardeşim vardı…
Sevecen mi sevecen…
Haksızlık karşısında da Cevvalleşen bir kardeşim…
Sevgili Nusret Kardeşim…
Seni, Eyüpsultan’a uğurlayışımızın 8. Yılındayız…
İstanbul İmam Hatip Lisesi 7-B sınıfındaki, son sırada birlikte otururduk…
İlan ettiğimiz devletin sınırlarına ‘izinsiz’ girenlere, pata küte girdiğimiz günler…
Daha dün gibi sanki…
Ve MTTB’nin Cağaloğlu’ndaki merkez bina konferans salonunun sahnesinde, çıkacağımız piyesin hazırlık çalışması, sanki bir iki gün öceydi…
Sevgili dost, hayallerimizi ‘Yeni Nizam, Yeni İnsan’ mısralarına döküp; Tepebaşı Gazinosu’nda haykırdığımız günler, sanki geçen hafta gibi…
Yıl 1968 Aylardan Haziran…
Nusret Özcan kardeşimle ilk tanışmamız, İmam Hatip Okulu’na girebilmek için, Laleli THY Bloklarının yan tarafında bulunan, Uğur Dershanesi’nde olmuştu…
Hacı Fahri Kığı’lı Kur’an Kursu binasından dönüşen ve o zaman İstanbul İmam Hatip Okulu’nun bir şubesi gibi açılan, Gaziosmanpaşa Dörtyol İmam Hatip Okulu 1-E sınıfında, birlikte orta öğretime başlıyoruz…
Okulumuzun hemen yanındaki arsaya yeni başlatılan, Gaziosmanpaşa İmam Hatip Okulu inşaatında, birlikte az amelelik yapmadık…
2. ve 3. Sınıfı E bölümü olarak, birlikte aynı sınıfta okuduk.
1972 yılında, İmam Hatip Okullarının orta kısmını, darbeciler kapattı.
Bunun üzerine Gaziosmanpaşa İmam Hatip Okulu öğrencileri olarak, Fatih Draman’daki İstanbul İmam Hatip Okulu’na ilhak edildik.
Gaziosmanpaşa’dan gelip 4-E sınıfında birlikte olduğumuz arkadaşlarımızdan aklımda kalanlar Nusret Özcan, Ayhan Yılmaz, Nuri Albayrak, Yusuf Uzun, Şevket Demirkaya, Hafız Aslan Dursun, Selim Yaz, Sefer Yakut, Mehmet Ali Sirkeci, Ahmet Kaptan, Mehmet Cırık, Ahmet Dilek, Fevzi Dülger, Salih Yüksel, Arif Erdem…
Ve Nusret’le birlikte Şevket Demirkaya, Ayhan Yılmaz, Yaşar Şadoğlu ile MTTB Orta Öğretim Komitesi Tiyatro Bölümü çalışmalarına başladığımız, 1972’li yıllar…
Akabinde, 1976 yılında Akıncılar Derneği’ndeki çalışmalarımız…


4. sınıfı İst. imam-hatip’te okuyorlar.
1972-73 öğretim yılı mı oluyor?

Ayrıca Erdoğan’ın ismi makale boyunca hiç geçmiyor.
Tiyatro deniyor örneğin, ama Erdoğan yok.
Oysa RTE’nin tiyatro geçmişini öyle bir anlatıyor ki kimileri, neredeyse Münir Özkul’la kıyaslayacaklar, yedirebileceklerine inansalar.
Hani bir şekilde RTE’nin ismini arıyor insan…

Devamla:

22 Haziran 2007
M. Kemal Ayçiçek

… Gazeteci ve yazar Nusret Özcan ağabeyimle 1976 yılında Tekirdağ’da ağabeyim sayesinde tanışmıştım. Onlar, ağabeyimin devreleriydi. Recep Tayip Erdoğan’ın İstanbul Fatih Çarşamba’daki Draman İmam Hatip Lisesi’nde ağabeylik ettiği ekiptendi. Ağabeyim gibi Devlet Parasız Yatılı öğrencileriydi ama onlar, bir ekiplerdi. On kişilik bir grup olarak Tekirdağ’a sürgün edilmişlerdi….


Devamla:

26 Eylül 2001
Milliyet

… AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, belediye başkanlığı dönemindeki başdanışmanlarından Tufan Mengi, Albayraklar A.Ş.’nin paraları nasıl sakladığı konusunda verdiği ifadesinde, Nuri Albayrak’ın, imam hatip lisesinden arkadaşı olan Recep Tayyip Erdoğan’ıbaşbakan yapmayı hayal ettiğini anlatmış, Albayraklar A.Ş.’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ihalelerin bedellerini bu amaçla biriktirdiğini itiraf etmişti…


Devamla:

08 Mayıs 2015
Yenişafak

… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı okulda okuyan Albayrak, Erdoğan ile hatıralarını anlatıyor. İstanbul İmam Hatip Lisesinde düzenlenen münazara yarışmalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde kazandıklarını belirterek, “Bu yarışmalarda temsilcimiz Erdoğan idi. Bütün kolejlerin katıldığı bu münazaralarda sürekli İstanbul İmam Hatip Lisesi birinci olurdu. Baktılar olmayacak, bizi münazaralara almamaya başladılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iyi bir hatipti, çok iyi futbol ve voleybol oynardı” ifadelerine yer veriyor. Askerlik yaptığı 1981 yılında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yollarının kesiştiğine dikkat çeken Albayrak,siyasi hayatta da Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminden itibaren, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemlerde de birlikte çalıştığı günleri anlatıyor.


RTE’nin wiki’deki bilgisinden:
– “1982 Mart’ında zorunlu askerlik görevini gerçekleştirmeye başladı.”

Ergenekon mahkeme gerekçe kararına giren tape/kayıtlardan:

… 14.06.1965 tarihinde İstanbul Piyale İlkokulunu bitiren Recep Tayyip Erdoğan 13.7.1965 tarihinde Fatih İmam Hatip Lisesine imtihanla gündüzlü [wiki’de yatılı deniyor /26 Ağustos bloğu notu] olarak girdikten sonra, 6.10.1973 tarihinde adı geçen okuldan mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 1981 yılı Şubat ayında mezun olan Recep Tayyip ERDOĞAN, 31.3,1982 tarihinde askere alınmış ve 31.7.1983 tarihinde 3 üncü Kolordu 6 ncı Piyade Tümeni 77 nci Piyade Alayı A.Kh.Srv.Bl. de askerliğini tamamlayarak terhis olmuştur…

… Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, 1977 li yılların Milliyetçi Cephe Hükümeti döneminde İmar İskan Bakanlığına, Bakan Recai Kutan vasıtasıyla, pek çok partiliyi aldırdığı ve irticai kadrolaşmaya bu yıllarda başladığı öğrenilmiştir. Recep Tayyip ERDOĞAN, bu yıllarda aynı partili olan Albayrak’larla tanışmış ve özellikle Nuri Albayrak’la daha sıcak ve yakın ilişkiler içine girmiştir.

… Trabzon İli Of İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Nuri Albayrak’ın, 1978 yılında Fatih İmam Hatip Lisesinden mezun olduğu, mezuniyet yılları farklı olmakla beraber, R. Tayyip ERDOĞAN’ın okul arkadaşı olduğu…

… Sanıklardan Mustafa Albayrak; “1994 yılı Mahalli İdareler seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ağabeyim Nuri Albayrak’ın Fatih İmam Hatip Lisesinde birlikte okuduğu ve samimi görüştüğü arkadaşı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesiyle…”


Başka?

M.Ali Tekin’in makalesinde geçen isimlerden,
Şevket Demirkaya’ya dair:

26 Aralık 2013
İstimder.org

78‘ Mezunumuz İBB Kültür Müdürü Şevket DEMİRKAYA Ziyareti


pS3.

28 Mart 2016
Sabah

Mehmet Kamil Berse: “Erdoğan’ın, İstanbul İmam Hatip Okulu’ndan arkadaşıyım. 1967 yılından beri arkadaşlığımız, dostluğumuz var. Dolayısıyla kültürel faaliyetlerle ilgili olduğumuz için okuldayken birçok faaliyetlerde beraberdik. Dolayısıyla kendisinin mizacını, kültürel yaklaşımlarını çok iyi biliyorum.”


Devamla:

13 Kasım 2013
İstimder.org

Mehmet Kamil Berse: “… Fatih’te ismi Fatih olan bir okulda okudum. İstanbul imam hatip okulunu bitirdim. Tabi bizim zamanımızda 7 seneydi biliyorsunuz. O zamanlar lise değil adı okuldu. İmam hatip okulu… 74/75 mezunuyum. Sonra Bursa İktisadi İdari İlimler Akademisi’ne girdim. İşletme bölümünü bitirdim. Oradan da 79 mezunuyum…”


RTE güya 72/73 mezunu ya.
Vatandaş da 74/75 mezunu.
Yani iki yıl var aralarında…

Ama mesele bu değil:
Lise değil okuldu ismi, diyor.
İmam hatip okulunu bitirdim, diyor.
Oysa 72/73’te LİSE oldu.

Haydi kendisi ÖNCE mezun olsa neyse.
Ama tam tersi, yerse…

pS4.

21 Kasım 2013
Haber 7

… İstanbul İmam-Hatip Lisesi’nde 3. sınıftayken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la aynı sınıfta olduğunu söyleyen o kitabevinin sahibi İsmail Demir, daha sonra sınıf şubesinin değişmesiyle yollarının ayrıldığını ancak yine de aynı okulda oldukları için görüştüklerini anlattı…
… İdris Naim Şahin ve Ak Parti Bursa eski Milletvekili Ali Kul’la da aynı sınıfta olduğunu ifade eden Demir…
… Gerek İdris Naim Şahin’le gerekse Başbakan Erdoğan’la, çok yoğun işler içerisinde oldukları için rahatsız etmek istemediğinin altını çizen Demir…


RTE gibi YATILI okuyan kişi, sınıf şubesinin neden değiştirdiğiniaçıklamıyor, tuhaf değil mi?

Özetle;
DÖRDÜNCÜ sınıf ortada yok.
SON yıl gene/yine kayıp…
Şahitsiz…

pS5.

14 Nisan 2011
Hürriyet

Yol arkadaşlarına vefa
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisini başarıya taşıyan ekibini hiç unutmuyor…
… 6- İdris Naim Şahin: İmam hatipten okul arkadaşı…
… 9- Mehmet Müezzinoğlu: İmam hatipten okul arkadaşı…


Başka:

21 Mayıs 2012
Habertürk

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, katıldığı bir televizyon programında özel yaşamı hakkındaki soruları yanıtladı…
… Ordu’nun Ünye İlçesi’nde bir köyde doğduğunu belirten Bakan Şahin, ilkokulun ardından ortaokul için 1966 yılında İstanbul Fatih’e geldiğini, burada sınavla girilen İmam Hatip’e başladığını anlattı. Okulun ikinci sınıfında Recep Tayyip Erdoğan ile aynı sınıftaolduklarını ifade eden Şahin…


Başka bir yerde ortaokul kısmı için sınav yapıldığını okumuş muydunuz?
Hadi bunu geçtik…

Hem İdris hem Naim hem Şahin isimlerini, üçünü birden (anlamadığı, bilmediği, haketmediği halde) üzerinde taşıyan bakanın; İstanbul’a gelir gelmez, yani hiç FİRE-ARA vermeden İstanbul İmam Hatip Okulu’na başladığını düşünelim.

Yani ilkokulu memleketinde bitirmiş;
Ortaokul için İst’a gelmiş, değil mi?

Yıl kaç? 1966…
Ki bu, en erken…

RTE ise 1965 girişli…
Değil mi?

pS6.

07 Eylül 2014
İleri haber

Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen stadının bulunduğu arazide devam eden ve 10 işçinin yaşamını yitirmesine neden olan inşaatı yapan şirketin sahibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İmam Hatip’ten arkadaşı çıktı.
Torunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun, liseyi Erdoğan’la İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Daha önce verdiği bir röportajda, Erdoğan’la ilişkisi hakkında “Tayyip Bey ile hukukumuz, dostluğumuz var. Aynı vapurla okula giderdik“ifadelerini kullanan Torun, AKP iktidarı döneminde zenginliğine zenginlik katan isimler arasında yer aldı…


27 Şubat 2013
İnternethaber

Aziz Torun: “Herkes Sayın Başbakan ile toptancılık yıllarından tanıştığımı düşünüyor. Oysa ben İstanbul İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Kendisiyle tanışıklığımız oradan başlıyor. Elbette ki geçmişe dayanan bir dostluğumuz var. O dönemde okula giderken de aynı güzergahı paylaşıyorduk. Ben Karaköy’den vapura biniyordum, Sayın Başbakan da Kasımpaşa’dan biniyordu. Fener’de inip yürüyerek gidiyorduk. Bu anlamda bir gönül bağımız, hukukumuz, dostluğumuz var.”


Wiki’de, “İlkokul eğitimini aldığı Kasımpaşa’daki Piyalepaşa İlkokulu’ndan 1965‘te, lise eğitimini aldığı ve YATILI olarak okuduğu Fatih’teki İstanbul İmam Hatip Lisesi” denmiyor muydu?

Ayrıca, aynı ifadeler Sözcü’de de geçti:

– Erdoğan lise eğitimini aldığı ve yatılı olarak okuduğu Fatih’teki İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden 1973’te mezun oldu… (16 Temmuz 2015 : http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/169un-sahibi-mesut-topraktan-flas-hamle-885955/ )

Hangisi doğru?
Ya da neresi doğru ki…

… Aziz Torun, 1950 yılında Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde doğmuştur. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olan Torun…


17 Eylül 2014
HKP

… Torunlar Gıda’nın sahibi Aziz Torun, İstanbul İmam Hatip Lisesinden Recep Tayyip Erdoğan’ın, İktisat Fakültesinden ise Abdullah Gül’ün okul arkadaşı.
Kendi internet sitelerindeki bu yılın ilk 6 ayında net karını tam tamına yüzde 965 oranında artırdığını, satışlarını ise geçen yıla göre yüzde 372 yükselttiklerini açıklamışlardır.” (Aktif haber 07/02/014)…


08 Eylül 2014
Aktifhaber

… Başbakan Tayyip Erdoğan ile imam hatip lisesinden arkadaş olan Aziz Torun gençlik yıllarında Erdoğan ile de futbol oynamış…


pS7.

27 Ağustos 2014
Kızıl Bayrak

… Ne hikmettir ki, TMSF’de iken inşaat izni 1 emsal olan arazi, Başbakan’ın imam hatip lisesinden arkadaşı Mesut Toprak‘a geçtikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaat izni 2.5 emsale çıkarıldı…


18 Eylül 2014
Radikal

… 1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mesut Toprak’ın ailesi Malatya- Darendelidir. Okul ve ticaret hayatını bir arada yürütemeyip eğitim hayatını yarım bırakan Mesut Toprak, 1972‘de İstanbul Sultanhamam’da çalışıyordu. 5 yıl çeşitli firmalarda hizmet veren Toprak, ticaret hayatına 1977’de yine Sultanhamam’da kurduğu şirketi ile adım atmıştır…


Erdoğan’dan 5 yaş küçük.
Eğitimini de yarım bırakmış.
Eğitim dedikleri ise İH oluyor.
Sen hangi tarihte imam-hatip’e başladın, hangi tarihte ayrıldın, ne vakit beraber okudunuz RTE ile, diye merak ediyor insan…
Ya da iseter istemez şu soru akla geliyor:
Yarım bırakan bir tek sen misin?

Yukarılarda, Sözcü’nün linkini vermiştik.

– Mesut Toprak, kendisine “darılan” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın okuduğu liseyi yıkıp bedelsiz olarak yeniden yapacak. (16 Temmuz 2015 : http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/169un-sahibi-mesut-topraktan-flas-hamle-885955/ )

İyi hoş liseyi yıktınız da…
Memlekette okulu olmayan yığınla yer varken, başka işiniz mi yok, diye sormuyoruz.
Mevcut binalar neyinize yetmiyor, diye de sormuyoruz.
Diyoruz ki: Okulun ARŞİVLERİNİ ne yaptınız?
Ya da bu yüzden mi yıkım işini başlattınız?
Beckenbauer Tayyip üzülmesin diye mi…

pS8.

01 Temmuz 2014
Haber 7

… Şahin ve Erdoğan’ın tanışıklığı İstanbul İmam Hatip Lisesi yıllarına dayanıyor. Yıl 1971, lisede düzenlenen münazara yarışmasında ikinci sınıfı temsil eden öğrenciler arasında Erdoğan, dördüncü sınıfı temsil eden öğrenciler arasında ise Şahin vardır.
Konu; Türk işçilerinin yurtdışına gitmesi Türkiye’nin yararına mıdır yoksa zararına mı? Münazarada iki öğrencinin hitabet yeteneği göz doldurur ve daha sonraki dönemlerde ikili aynı grupta yer alıp İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni münazaralarda temsil edeceklerdir.


01 Mayıs 2015
Ensonhaber

… Mehmet Ali Şahin, ilkokulu Ekincik köyünde bitirdikten sonra İstanbul’da amcasının yanında yaşamaya başlayarak öğrenim hayatına devam etti.
İstanbul’da önce İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören Şahin, katıldığı liselerarası münazaralarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arkadaş oldu.
İmam Hatip’in son yıllarında, Zeytinburnu İhsan Mermerci Lisesi’ne geçiş yaparak mezuniyetini bu okuldan alan Şahin, sonrasında 1,5 yıl kendi köyünde imamlık yaptı sonra hukuk eğitimi almaya karar verdi…


Sebebi bilinmez ama, tahminen üniversite sınavında avantaj kazanmak için okul değiştirmiş olabilir Mehmet Ali Şahin.

Tuhaf olan ise, şu:
Son yılında denmiyor, son YILLARINDA deniyor.

Ve dikkat ediniz:
(Haber YEDİ’den, yerseniz)
YIL >>> 1971 …
Erdoğan İKİNCİ sınıfta iken;
Şahin DÖRDÜNCÜ (SON) sınıfta.
Yani o yıl M.A.Şahin, okulu bitiriyor.

Hadi, diyorsunuz, yanlış anladınız.
DÖRDÜNCÜ sınıf derken, İH Okulu değil; Şahin’in geçiş yaptığı öteki okul kastediliyordur diye düşünüyorsunuz.
Okullar arası bir münazaradan söz edililiyordur diyorsunuz.

İyi de, yine Haber 7 haberinde;
– “… daha sonraki dönemlerde ikili aynı grupta yer alıp İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni münazaralarda TEMSİL edeceklerdir” deniyor.
Demek ki okullar arası falan değil;
İKİSİ de >>> İMAM-HATİP’te…
Üstelik ikisi birlikte İSTANBUL İ.H. Okulu’nu (1971’de LİSE değil henüz) TEMSİL ediyorlar.

Kafanız gene karışıyor.
Başa sarıyorsunuz………….
– “… daha sonraki dönemlerde” lafına geliyorsunuz.
Hadi biz buna YIL olarak bakmayalım, diyorsunuz.
Okulun kalan haftalarında, aylarında diyorsunuz.
Yani 1971, MA. Şahin’in son yılı…

Sonra bir daha soruyorsunuz:
Şahin hani okul değiştirmişti?

İst. Anadolu İH Lisesi sayfasına bakalım:


Okulun RESMİ sitesine göre;
M.Ali Şahin, İHL mezunu…

Ama daha bitmedi.
Başka bir haber:

04 Nisan 2012
Mehmet Alpay, Zeytinburnu Haber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet eski Bakanı Mehmet Ali Şahin, İhsan Mermerci Lisesi’nden mezun oldular.


Haberin tamamını okuyunuz.
Şaşıracaksınız…
İlerleyen satırlarda, “1968 ve sonrası mezunları ile öğretmenlerinin bir araya gelmesi için bir çağrı yapıldı. 1 Nisan şakası gibiydi ama şaka değil gerçekti” deniyor.
Şaka gibi gerçekten…

Şimdi daha da şaşıracaksınız.
Hani İstanbul İmam Hatip Lisesi RESMİ sitesinde mezun gösteriliyor ya Şahin. Bir de Zeytinburnu’ndaki İhsan Mermerci Lisesi’nin RESMİ sitesine bakınız:


Büyük puntolarla, “OKULUMUZDAN MEZUN OLAN ÖNEMLİ ŞAHSİYETLER” başlığı var ve altındaki liste şöyle:

Mehmet Ali Şahin (Eski TBMM Başkanı)
Rıdvan Budak (Eski Milletvekili)
Cüneyt Tanman, Müfit Erkasap, Engin Verel gibi futbolcular
Dr. Servet Altay (2001 TUS Birincisi)
Tarık Lüleç (Başbakanlık Baş Müfettişi)
Hüseyin Besli (İstanbul Milletvekili)
Şevket Akça (Okul Müdürü)
Perihan Sözen (Sanatçı)
Kerim Erçetin (Halterci)
Sefer Kocabaş (İl İmar Komisyon Başkanı)
İlyas Saka (Belediye Başkan Yardımcısı)
Ahmet Demirbağ (İTÜ Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi)

Ve bu da RESMİ sayfa…

Başka bir haber:

06 Ağustos 2009
soL

… Ortaokulu ve ardından lisenin bir bölümünü İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Şahin, bu okulda Recep Tayyip Erdoğan’la tanıştı ve yakın bir arkadaşlık sürdürdü. Şahin, lisenin son yıllarında imam hatip lisesinden ayrılıp Zeytinburnu İhsan Mermerci Lisesi’ne geçti ve bu okuldan mezun oldu ancak her ikisi de Milli Görüşçü olan ikilinin yakın ilişkisi devam etti…


Başka bir haber:

15 Mart 2003
MİLLİYET

… 59. hükümetin önemli bir farkı da, Erdoğan’ın “imam hatip lisesi kökenli” ilk başbakan olması oldu. Yeni hükümetle MGK’da imam hatip kökenli sivil üye sayısı da 2’ye çıktı. İstanbul Zeytinburnu İhsan Mermerci İmam Hatip Lisesi mezunu olan Başbakan Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin dışında MGK’ya katılacak diğer isimler Başbakan yardımcıları Abdullah Gül ile Abdüllatif Şener, Cemil Çiçek (Adalet), Vecdi Gönül (Milli Savunma) ve Abdülkadir Aksu (İçişleri) normal öğrenim veren liselerden mezun…


İhsan Mermerci lisesi imam-hatip lisesi mi?
Ya da bu bilgi kirliliği nedir, niyedir?
Böyle BASİT bir konuda, ama ÖNEMLİ şahsiyetlerle ilgili ayrıntıda, bunca ÇELİŞKİ-KARMAŞA- BELİRSİZLİK olması normal mi?
Olmadığını hepimiz biliyoruz…

Bir röportajdan:

15 Kasım 2015
T24

Habertürk’ten Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan (15 Kasım 2015) Mehmet Ali Şahin…

Mehmet Ali Şahin : “… Hukuk fakültesinde öğrenciyken aynı zamanda Osmaniye’de bir devlet dairesinde memurdum. Cağaloğlu’ndan indiğimde büyük postanenin karşısında film ve fotoğraf makineleri satan bir dükkân vardı. 1973 ya da 1974 yılıydı…”

Kübra Par: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la İmam Hatip yıllarında tanışmışsınız.”
Mehmet Ali Şahin : “Evet, sanıyorum orası Türkiye’de açılan ilk İmam Hatip okuludur. Hemen Fener’in üstünde Draman’daydı. Sınıflar arasında münazara yapardık. Sınıflarımız münazarada denk geldi. Ben 4. Sınıftaydım, o 2. sınıftaydı. Kendisini böylece tanımış oldum. Ses tonu dolgun, güzel konuşan bir gençti. Ondan sonra da arkadaşlığımız, dostluğumuz hep devam etti. Ben ondan iki sene önce mezun oldum ve hukuk fakültesine gittim. Milli Türk Talebe Birliği’ne giderdim. O da ortaöğretim komitesindeydi. 1980’den önce de bir takım öğrenci hareketleri içinde de birlikte olmuştuk. O Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları başkanıydı. Ben de Akıncılar derneğinde görev yapıyordum. Hep bir dirsek teması vardı ama asıl siyasi birlikteliğimiz 1983 Refah Partisi’nin kuruluşuyla başlar. O il başkanı olduğunda ben de onun yardımcısı olmuştum.”


Döndük mü yeniden başa?
Hani Erdoğan ile Şahin;
LİSELER ARASI münazaralarda tanışmışlardı?
Ne oldu şimdi, SINIFLAR ARASI oldu.
Ve İKİ SENE ÖNCE MEZUN OLDUM diyor.
Yani, 1971 senesi oluyor, değil mi?
(Erdoğan güya 1972/73 döneminde mezun olduğuna göre; Şahin’inki 1970/71 oluyor.)
Sonra da köyüne (Ekincik) dönüp 1,5 yıl imamlık yapıyor.
İst. Bakırköy-Osmaniye’de bir devlet dairesinde memurluk yaptığı ayrıntısını dahi veriyor ama imamlık konusuna röportajda değinmiyor.

Üstelik, arkadaş, sen Hukuk Fakültesi’ne ne zaman başladın, oradan ne zaman mezun oldun? Bunu niye açıkça söylemiyorsun.

Ve ister istemez akla şu geliyor:

RP Eminönü İlçe Başkanı olmuş.
RP Fatih Belediye Başkanlığını kazanmış (ama iş karışmış, seçim iptal edilmiş).
Tekrarlanan seçimlerde Tantan’a kaybetmiş.
RP’den milletvekili seçilmiş.
FP’den milletvekili seçilmiş.
AKP’nin kurucu üyelerinden.
BEŞ dönem milletvekilliği yapmış.
AKP Grup Başkanvekilliği yapmış.
Adalet Komisyonu Üyeliği’nde bulunmuş.
Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olmuş.
Adalet Bakanı olmuş.
Meclis Başkanı olmuş.
AKP Genel Başkan Yardımcısı olmuş.

Üstteki tüm bilgiler M.Ali Şahin’e ait.
Ve tarihler de belirtilerek, wiki sayfasında yer alıyor.
Ama…
Böyle bir kişinin, wiki’de, imam-hatip okulunu ne zaman bitirdiği bilgisini geçtik; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ne hangi tarihte girdiğinin de o okulu hangi tarihte bitirdiğinin de bilgisi yok.
İyi mi?

06 Eylül 2007
Memurlar.net
Kabinenin dörtte biri İstanbul Hukuk’tan
60. Hükümetin Bakanlar Kurulu’na İstanbul Hukuk Fakültesi mezunları damgasını vurdu. Kabinede yer alan 24 bakanın 6’sı bu fakülteden mezun.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay ise Ankara Hukuk Fakültesi kökenli. İstanbul Hukuk Fakültesi’ni Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 1971; Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 1975; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 1969; Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 1979; Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, 1977; Devlet Bakanı Nimet Çubukçu 1988 yılında bitirdi. Meclis Başkanı Köksal Toptan da bu fakülteden mezun. Büşra Erdem, İstanbul

Web’de arayın bakalım başka kaynak var mı?

1971 yaz’ı köyüne döndü.
1,5 yıl imamlık yaptı.
1973 sonbaharı okula başladı.
Dört yıl okudu bir yıl da staj yaptı.
Demek ki bir sene çaktı…

Askerlik bilgilerine ulaşmak da güç…

pS9.

24 Kasım 2013
Posta

… Erdoğan, Fatih İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ın başörtüsüyle okulu bitirmesini sağlayan Danışmanı Hasan Karabela‘nın oğlu Dr. Yunus Karabela’yı Trabzon’dan milletvekili adayı yaptı…Odatv’den, 26 Kasım 2013 haberi:

Önce 24 Ağustos 2013’te Araklı Haber’de yayınlanan bir haberi aktaralım.
“Hasan Karabela Kimdir?” başlıklı haberde şunlar anlatılıyor:
“1950 yılında Araklı’ya bağlı (Burnak) Taştepe Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Araklı Kastanelik Köyü’nde bitirdi. İmam hatip okulunun 5 yılını İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Daha sonra Trabzon İmam Hatip Lisesi’ne gelerek oradan 1972 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul İslam Enstitüsüne girdi. 1976 yılında İstanbul İslam Enstitüsü’nü bitirdi.
1976 yılında okulu bitirmesinin ardından da Bayburt İmam Hatip Lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak ilk görevine başladı. 1977 de aynın okulda müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra kendi isteğiyle 1982 yılında Araklı İmam Hatip Lisesi’ne tayin edildi.
Hasan Karabela 1981 yılında kısa dönem askerlik görevini bitirdikten sonra Araklı İmam Hatip Lisesi’nde müdürü olarak vazifeye başladı. Bu görevi 2011 yılına kadar burada devam etti.
2011 yılında ise Trabzon İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne atandı.
İstanbul’daki okuduğu dönemde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın en yakın arkadaşı olan Hasan Karabela, 28 Şubat sürecinde kızı Sümeyye Erdoğan’ı Araklı’da kendi müdürlüğünü yaptığı Araklı İmam Hatip Lisesi’nde okuttu…”


Şaka mısınız arkadaş siz?
RTE ile AYNI tarihte (1973) mezun(!) olan bir tek kişi yok mu?
İlla ki SON dakikada sıvışıp Tayyip’i TEMTEK bırakmak zorunda mısınız?
Biriniz Afyon’a gider nedensiz, diğeriniz Araklı’ya ama niye beli değil, berikiniz okulu bırakır yarıda, derken şu SINIF arkadaşlarından hiçbiri Erdoğan ile beraber finish ipini göğüslemezler.
Evet beraber LİSE DİPLOMASI aldık diyen kimse çıkmayacak mı?

Her neyse, ne diyor Karabela?

– “… İmam Hatip okulunun 5 yılını İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudum. Daha sonra Trabzon İmam Hatip Lisesi’ne geldim ve oradan 1972 yılından mezun oldum…” ( http://ueyder.org/makaleler/emin-kucuk/189-dpyb-sinavlarigecici-gorevlendirme.html )

Hiç ara vermediğini farz edelim…
(RTE ile aralarındaki yaş farkını da karıştırmayalım)
Toplamda YEDİ yıl, İHO, öyle değil mi?
Demek ki 1970/71 ve 1971/72 Araklı’da okumuş.
1965/66 eğitim döneminde ise İstanbul macerası başlamış.

Tayyip’in wiki bilgisi de buna uymuyor mu:
– “İlkokul eğitimini aldığı Kasımpaşa’daki Piyalepaşa İlkokulu’ndan 1965‘te…”
Demek ki İstanbul İH Okulu’na 1965’te beraber başlamışlar.
Yani sorun yok, tarihler uyuyor…

İyi de RTE 1973 mezunu değil miydi?
Üstteki bilgilere göre aynı tarihte mezun olmaları gerekmez mi?
Sınıfta kaldığı yazıyor mu bir yerlerde?

Yok eğer İstanbul’dan Araklı’ya geçişte ARA VERDİ diye düşünülür ise; hadi bir yıl olsun, o halde KARABELA’nın İstanbul İmam Hatip Okulu’na girişi 1964 oluyor.
Bu durumda nasıl SINIF ARKADAŞI oluyor?


28 Aralık 2010
Ofhayrat

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan Trabzon Araklı İmam Hatip Lisesi eski müdürü Hasan Karabela başbakanlık danışmanlığına getiriliyor…


Yani?..
Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali.
Bilmem kaçıncı dereceden diferansiyel denklem problemi sanki.
Çık bakalım çıkabiliyorsan işin içinden…
Ama çıkamazsın çünkü yalan dolan dereden tepeden.

Ya da siz, herhangi bir yerde, tarihte, Erdoğan’ın;
– “Bu adam benim sınıf arkadaşım DEĞİLDİR” dediğini duydunuz mu?
Böyle bir haber okudunuz mu?

pS10.

Ayrıca bakınız:


pS11.

1965 yılında İMAM-HATİP’e giren Erdoğan’ın;

-1965/66
-1966/67
-1967/68
-1968/69
-1969/70
-1970/71
-1971/72

1972 yılında mezun olması gerekmez mi?
KAYIP yıl verdiği var mı, arşivlerde?

Varsa neden sakladı?
Yoksa neyi bekliyor?

pS12.

Ayrıca bakınız:pS13.

– Kantin subayı (yedek subay /asteğmen, Hrant oğlu) Agop Sarıçoban’ın yardımcısı, yani emir eri, tek rütbesi olmayan RTE. (Geri hizmette çalıştırılan Ermeni ve Rum kökenli askerlerimize kantin subaylığı gibi görevler veriliyordu. Bu subayların adları Tunç Aleksanyan, Vahe ve Alper (Albert) vb… Erdoğan bu kantin subaylarının çöpçüsü idi. Ayrıca o azınlıkların arasında ne işi vardı Erdoğan’ın?)


Sözün özü/sonu:
Recep Tayyip Erdoğan >>>
LİSE MEZUNU bile değildir….
RZİ
26 Ağustos bloğu
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/