<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Birleşik HAZİRAN Hareketi'den 'Adalet Yürüyüşü' kararı

27 Haziran 2017 Salı

Birleşik HAZİRAN Hareketi'den 'Adalet Yürüyüşü' kararı

Birleşik HAZİRAN Hareketi'den 'Adalet Yürüyüşü' kararı

Birleşik HAZİRAN Hareketi Yürütme Kurulu'nun Adalet Yürüyüşü'ne katılacağı açıklandı.
Birleşik HAZİRAN Hareketi tarafından yapılan açıklamada, Yürütme Kurulu'nun Adalet Yürüyüşü'ne katılacağı belirtildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla başlattığı ve on binlerce yurttaşın eşlik ettiği Adalet Yürüyüşü'ne Haziran Hareketi Yürütme Kurulu da katılacak.
HAZİRAN tarafından yapılan açıklamada, "HAZİRAN GYK üyeleri olarak baştan beri desteklediğimiz bu yürüyüşün 14. gününde, mesafeleri birlikte eksiltmek, özgürlüğü birlikte adımlamak ve eşitliği birlikte kazanmak için orada olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz." denildi.

HAZİRAN’ın açıklaması şu şekilde:
"ADALET, EŞİTLİK VE ÖZGÜRLÜK İÇİN YÜRÜYORUZ

Birleşik HAZİRAN Hareketi olarak; Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından, Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla gerçekleşen Adalet Yürüyüşü’nü, HAYIR iradesinde birleşen halkın yürüyüşü olarak görmüş ve ilk günden itibaren on binlerle birlikte yürümüştük.
Adalet Yürüyüşü süresince gerek Ankara’dan İstanbul’a doğru ilerleyen ana yürüyüş kolunda gerekse de adalet, eşitlik ve özgürlük talebinin dillendirildiği bütün mecralarda söz konusu talepleri kendi talepleri olarak gören yurttaşlarımızla birlikte olduk.
Adalet, eşitlik ve özgürlük talebinin milyonların talebi olduğunu biliyoruz.
HAZİRAN GYK üyeleri olarak baştan beri desteklediğimiz bu yürüyüşün 14. gününde, mesafeleri birlikte eksiltmek, özgürlüğü birlikte adımlamak ve eşitliği birlikte kazanmak için orada olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/