<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bonzai dehşeti devam ediyor!

19 Haziran 2017 Pazartesi

Bonzai dehşeti devam ediyor!

Bonzai dehşeti devam ediyor!

Türkiye’de sentetik uyuşturucu tehlikesi giderek artıyor. 2 liraya satılan bonzaiden daha etkin kimyasal uyuşturucu kullanıcıları adeta ölüme koşuyor
Merdiven altında üretilerek binlerce genci ölüme sürükleyen sentetik uyuşturucu bonzai tehlikesi ürkütüyor. Çok ucuza temin edilebilen kimyasal uyuşturucuyu kullananlar ölümle burun buruna. Özellikle son dönemde İstanbul sokaklarında yaşanan uyuşturucu nöbetlerinin arka planında akıl almaz kimyasallardan oluşan karışımlar var. Gençler arasında hızla yayılan zehir, çok ucuz paralara temin edilebiliyor.
SOKAKTA ÜRKÜTEN TABLO

Bunu fırsata çeviren zehir tacirleri, maliyeti yüksek olan bonzai yerine, ucuz fiyatlara elde ettiği, çamaşır suyu, fare zehiri, sinek ilacı ve bir çeşit ot ile bir karışım hazırlamaya başladı. Maliyeti bu yolla düşüren tacirler, önceden 3 gramını 100 TL’ye sattıkları uyuşturucunun gramını artık 2 TL’ye pazarlıyor. Hızla yayılan zehir, bonzainin yan etkilerininden ziyade, ilk kez görülen nöbetleri beraberinde getirdi.
Sokaklarda artan uyuşturucu nöbetleri, güvenlik güçlerini de harekete geçirdi. Operasyonlar hız kazanırken, sokaklarda nöbet geçiren gençler toplanarak hastanelere teslim ediliyor. Ancak bu gençlerin çoğu ilk tedavinin ardından hastaneden ayrılıyor.

EVLERDE ÜRETİYORLAR

Yeni uyuşturucu, bonzainin kendi ham maddesinin dışında, ucuz kimyasallarla yapılıyor. Bağımlıların çoğunun zehri kendilerinin yaptığı değerlendiriliyor. Kimyasal maddeler ile zirai ilaçların emdirilmesi yoluyla üretilen maddenin önüne nasıl geçileceği konusu araştırılıyor.

http://www.siyasetcafe.com/yasam-haberleri/23608-bonzai-dehseti-devam-ediyor!
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/