<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bu konunun araştırılmasını kimler ve neden istemez? var mı cevap verecek bir babayiğit?

13 Haziran 2017 Salı

Bu konunun araştırılmasını kimler ve neden istemez? var mı cevap verecek bir babayiğit?

Bu konunun araştırılmasını kimler ve neden istemez? var mı cevap verecek bir babayiğit?

CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık basın toplantısında biraz alışılmışın dışına çıkarak genel siyaseti de kapsayan açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda yaşadığımız hepimizi kahreden bir helikopter kazası yaşadık, kazada şehit olan 13 askerimize rahmet dilerken, Songül Yarbay ve Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın Fetö ile mücadelesi takdire şayandır. CHP meclis grubu bu elim olay karşısında; […]
CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık basın toplantısında biraz alışılmışın dışına çıkarak genel siyaseti de kapsayan açıklamalarda bulundu.
Son zamanlarda yaşadığımız hepimizi kahreden bir helikopter kazası yaşadık, kazada şehit olan 13 askerimize rahmet dilerken, Songül Yarbay ve Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın Fetö ile mücadelesi takdire şayandır.

CHP meclis grubu bu elim olay karşısında;
”13 askerimizin şehit olduğu tüm Türkiye’yi derin bir üzüntüye boğan kazanın olmasına neden olan zafiyetlerin tespit edilmesi, varsa ihmali ve kusuru olanların belirlenerek gerekli önlemlerin alınması ve benzer olayların önlenmesi için çözüm önerilerinin bulunması amacıyla Anayasanın 98’inci İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması Açılması için gereğini arz ve teklif ederiz.”

diyerek bir önerge verdi. Ama ne yazık ki, AKP oyları ile verilen bu önerge reddedildi.
Fetö ile fedakarca mücadele eden bu askerlerimizin bu adına kaza denilen faciayla sona ermesi, hepimizi acıya boğmuş iken, araştırma önergesinin reddedilmesi beni çok şaşırtmıştır.

Şimdi soruyorum bu kentin Bakanı da var, milletvekilleri de var, hangi vatansever düşünceyle böylesi bir olayın soruşturulmasını reddettiniz? neden?
Bu konunun araştırılmasını kimler ve neden istemez? var mı cevap verecek bir babayiğit? sanmıyorum.

Daha önce Muhsin Yazıcı olayını hatırlarsınız, önce örtbas ettiler, sonra onun altından da fetö parmağı çıktı, ne malum bu kazada da fetö’nün parmağının olmadığı?
Fetö’yü mü saklıyorsunuz yoksa sayın Bakan? Bu işte şaibe yok mu? neden red oyu verdiniz?

Gelelim Hanedan’ın fetöcü damatlarına;

İkiside birbirinden merdane aslan parçası damatlar bunlar, biri özel hastane raporu ile salıveriliyor diğeri mahkeme anayasal haklarını teslim ederek salıveriyor. Ayıp arkadaş bu nasıl anayasa 1000 civarında hasta mahkum doktora dahi kolay, kolay çıkamazken adamlar özel hastane raporu ile elini, kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Ne ala memleket.

Hukuk ölmüştür, adamına göre hukuk işlemektedir artık yani kadı kanunları.

Şimdi biz nasıl inanalım fetö ile mücadele ettiğinize. Kamuoyunun çok iyi tanıdığı ve bu kentte makamlarında gerine, gerine oturan fetöcü diye tabir edilen bir çok şahıs varken. İktidar muhalif avına çıkmıştır işten atıyor, çeşitli bahanelerle içeri atıyor ve cezalandırıyor ama damatlara ve üst düzeydekilere, işin esas sorumlularına hiç bir şey yok.

Samimi değiller. Fetö bahane, hemde OHAL’i uzatma bahanesi ama hedef muhalif gruplar. İktidar muhalefeti susturma ve pasifize etmeye çalışıyor.

Mustafa Kemalin bir vasiyeti var, Arap ülkeleri ile iyi ilişkiler kurulmalı ancak içişlerine karışmamalı ve kendi aralarındaki sorunlarında taraf olunmamalı demiştir.
Oysa Saddam’ın dediği gibi beni asmakla cehennemin kapılarını açtınız, bu cehennem sizi de yutar sözünü de yabana atmamak lazım.
Bütün bunların yanında CHP’nin de uyarılarına rağmen, Erdoğan tam aksine hem içişlerine dahil olmuş, hem de savaşan taraf olmuştur ve sonuç ortadadır, terör ithal eden ülke durumuna düştük. Ayrıca Ortadoğuda hiçbir hükmümüz kalmadı. Şimdi ise bir başka maceraya atıldık ki sormayın. Mehmetçiğimizin canı bu kadar ucuz değil bir hiç uğruna ateşe atılıyorlar.
Kendi çocuklarına çürük alanlar, bedelli askerlik yaptıranlar memleketin çocuklarını sorumsuzca ölüme gönderiyorlar.
Hani evet çıkınca terör bitecekti, bitti mi? şehit sayıları saklanır oldu.
Bu bir devlet yönetme şekli değildir,aşiret yönetir gibi devlet yönetilmez.
Kentimiz de ciddi bir yönetim ve denetim sorunu var. Bir çok işte şaibeler var. Bundan sonra bunları her hafta gündeme getireceğiz. 
İktidara geldikleri günden bu güne kadar iskan verirken, otoparkı olmayan binalardan aldıkları otopark paraları ile insan bir tane otopark yapmaz mı? Bu paraların akıbeti belli değil. Nerede kullandıklarını, nereye harcadıklarını bilemem ama otoparkta kullanmadıkları kesin.
Sahilde doldurulmuş alana yaptıkları, dünya da tek örnektir sanıyorum, deniz kıyısına otopark yaptılar göstermelik olarak. Burayı da öldürdüler. Başka yok…
Trafik işkence halini aldı, acemice yaptık oldu dercesine çözmeye çalıştıkça, yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları kent trafiğini, her geçen gün daha çok açmaza sürüklüyorlar. Mia projesinde dahi yolları daraltmaya gittiler. Bu kentin trafik sorununu artık uçan arabalarla çözmeleri lazım, normal yolları tükettiler.
Tramvay altyapısının bitip bitmediğinden emin değilim, güvenlik önlemlerinin yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama sinyalizasyonlara çok dikkat etmeliler, şimdiden söylüyorum olacak kazaların ve kaybedeceğimiz canların sorumlusu onlar olacaktır.
Daha anlatacak çok şey var ama bu haftalık yeter diyerek haftaya bombaları patlatmaya başlayacaklarını söyledi Küçükkaya.

http://www.kocaelicumhuriyet.com/2017/06/12/bu-konunun-arastirilmasini-kimler-ve-neden-istemez-var-mi-cevap-verecek-bir-babayigit.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/