<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: CHP ayağa kalkıyor: Kılıçdaroğlu Gandi yürüyüşü başlatacak

14 Haziran 2017 Çarşamba

CHP ayağa kalkıyor: Kılıçdaroğlu Gandi yürüyüşü başlatacak

CHP ayağa kalkıyor: Kılıçdaroğlu Gandi yürüyüşü başlatacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasından sonra yarın Gandi yürüyüşü başlatacağı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davası kapsamında tutuklanmasının ardından açıklama yaptı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Güvenpark'tan, İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüyüş başlatacak. Enis Berberoğlu'nun Silivri Cezaevi'ne nakledilmesi durumunda da CHP lideri Ankara'dan Silivri'ye kadar yürüme kararı aldığı öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davası kapsamında tutuklanmasının ardından açıklama yaptı.
CHP MYK sonrası konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:
Hiçbir veri olmaksızın 25 yıla mahkum ediliyor. Hangi anlayışla, hangi hukukla? Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklar. Biz yıllarımızı demokrasi için harcadık. Adalet istiyoruz bu ülkede, demokrasi istiyoruz bu ülkede.
Bunların hiçbirisi hakim değil. Sadece ve sadece sarayın sopası olma görevini yerine getiriyorlar. İlk kez Türkiye bu kadar ağır bir tablo ile karşı karşıya. Yarın saat 11.00’de Güvenpark’ta olacağım. Elimde sadece bir afiş olacak. “Adalet” üzerinde. Dünyanın en soylu kavramıdır. Adaletin olmadığı bir devlet mi olur? Adaletin olmadığı bir halk mı olur? Devletin temeline dinamit koyuyorlar. Adaletin temeline dinamit koyuyorlar. Yarın 11.00’de Güvenpark’ta yürüyüşümüzü başlatacağız adalet bu ülkeye gelene kadar. 

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/