<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: CHP'den '3 gün ulusal yas ilan edilsin' teklifi

1 Haziran 2017 Perşembe

CHP'den '3 gün ulusal yas ilan edilsin' teklifi

CHP'den '3 gün ulusal yas ilan edilsin' teklifi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şırnak'ta meydana gelen helikopter faciası sonrasında 3 günlük milli yas teklifinde bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dün akşam meydana gelen helikopter faciası sonucu Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 12 askerin şehit olması ile toplumda oluşan büyük üzüntüyü ve yaraları sarmak için “Ulusal Yas” ilan edilmesine ilişkin kanun teklifi verdi.
Tanal, “Ülkemizdeki yıllardır sivil vatandaşlarımızı ve emniyet güçlerimizi hedef alan toplu katliamlara neden olan terör saldırıları ile mücadele eden kahraman askerlerimizin şehit olması, vatandaşımızı derin bir kedere boğmuştur. 
Kazada şehit olan Tümgeneral Aydın ve 12 askerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ise sabır ve baş sağlığı diliyorum. Bu elim helikopter faciası için ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edilmeli” dedi.
Şırnak Kato Dağı’ında PKK’lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonu sürdüren askerlerin bulunduğu helikopter düştü. 
Helikopterin düşmesi sonucu operasyonları yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 12 asker şehit oldu. Ülkede büyük üzüntü uyandıran helikopter faciasını, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ulusal yas ilan edilmesi gerekçesiyle Meclis’e taşıdı. 
Tanal, şunları söyledi:“Tümgeneral Aydın ve askerlerin Beytüşebap’ta iftardan sonra Şenoba’ya döndüğü ve helikopterin Şenoba’dan yeniden havalandıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düşmesi vatandaşlarımız nezdinden büyük üzüntü yaratmıştır.
Kazada şehit olan Tümgeneral Aydın, ve 12 askerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ise sabır ve baş sağlığı diliyorum. Yıllardır terörle mücadele eden ülkemizde artık PKK terör örgütüne kurban edilecek bir tek cana bile tahammülümüz kalmamıştır. 
Ülkemizdeki yıllardır sivil vatandaşlarımızı ve emniyet güçlerimizi hedef alan toplu katliamlara neden olan terör saldırıları ile mücadele eden kahraman askerlerimizin şehit olması vatandaşımızı derin bir kedere boğmuştur. 
Ülkeyi yasa boğan 13 Mehmetçiğimizi şehit eden elim olaydan duyduğum üzüntüyü her bir vatandaşımızın da hissettiğinden şüphem yok. Yürekleri yakan bu olan nedeniyle 13 şehidimizin acısını yaşamak, yasını tutmak için ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edilmelidir.”

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/