<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Çiftler Arasında Boşanmaya Sebep Olan 8 Önemli Neden

8 Haziran 2017 Perşembe

Çiftler Arasında Boşanmaya Sebep Olan 8 Önemli Neden
Çiftler Arasında Boşanmaya Sebep Olan 8 Önemli Neden

Günümüz şartlarında evliliklerini boşanma ile noktalayan çiftlerin sayısı giderek artıyor. Geçmiş zamanlarda daha uzun süren evlilikler şimdilerdeyse çok daha kısa sürelerde bitiyor.
Yaşanılan bir sorun, mağdur kalınan olaylar evliliklerin bitmesine sebebiyet veriyor. Sizler için çiftlerin arasını açan, evliliklerin bitmesinde rol oynayan 8 nedeni sıraladık…
Maddi Sorunlar

Zamanla başlayan ve çözüme kavuşturulamayan maddi sıkıntılar eşler arasında sorunlara neden olmaktadır. Eğer eşler bu zor zamanların üstesinden birlikte gelemezse evlilik çatırdamaya başlayabilir.

Şiddet

Kadın ya da erkek hiç fark etmez kimse şiddet görmeyi hak etmez. Şiddet, fiziksel olarak uygulandığı gibi bazı durumlarda psikolojik olarak da karşımıza çıkıyor.

İlgisizlik

Eşler hayatlarını birleştikleri kişi için daima önemli kalmak ister. Zamanla karşı tarafa daha az zaman ayırmak, isteklerine karşılık vermemek ilişkileri zedeliyor.

Aldatma

Evlilik kurumunu ayakta tutan belki de en önemli faktör sadakattir. Eşlerin güvenini kırmak çoğu zaman dönülmesi zor yollara sokuyor.

Çocuk Sahibi Olamama

Sağlık veya diğer problemler yüzünden evlat sahibi olunamaması çiftlerin arasını açacak sorunlara dönüşebiliyor.

Sağlıklı İletişim Kuramamak

İletişim kurmadan herhangi bir ikili ilişkinin sürmesi beklenemez. Sorunlarınızı sakince konuşmak yerine karşı tarafı suçluyor ve empati yapmıyorsanız ne yazık ki evliliğiniz tehlikede.

Kıskançlık

Şüpheci olmak ya da havadan nem kapmak… Bunlar ikili ilişkilere zarar veren şeylerden. Fazla kıskançlık eşinizi bıktırabilir.

Beklentilerin Gerçekleşmemesi

Çoğu insan evlenmeden önce her şeyin hayallerindeki gibi olacağına inanır. Beklentilerin gerçekleşmemesi kişileri eşlerinden uzaklaştırıyor.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/