<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Darbeye katılan askerler için KATLİ VACİP- MÜRTED fetvasını kim verdi !Katli vacip olanın cenazeleri kıldırılmaz!!

19 Haziran 2017 Pazartesi

Darbeye katılan askerler için KATLİ VACİP- MÜRTED fetvasını kim verdi !Katli vacip olanın cenazeleri kıldırılmaz!!Résultat de recherche d'images pour "15 temmuz ASKERLERİN KATLİ VACİPTİR.""
Darbeye katılan askerler için KATLİ VACİP- MÜRTED fetvasını kim verdi !Katli vacip olanın cenazeleri kıldırılmaz!!
15 Temmuz darbe girişiminde ölen erlerin cenaze namazının kıldırılmayacağını diyanet açıklamıştı. ŞERİAT rejimi olmamasına rağmen DİYANET KATLİ VACİP OLANIN CENAZESİ kılınmaz!Dedi.
1. Darbeci askerler linç edilerek katledildiler
2. " ASKERLERİN KATLİ VACİPTİR."
(PHA) 15 Temmuz gecesi halk sokağa çağrıldıktan sonra sadece bir çağrıyla değil sanki hazır bekletiliyormuş gibi bir görüntü ortaya çıktı.En önde CÜPPELİ insanların yer aldığı kalabalıklar sonucunda darbeye tatbikat adı altında katılan birçok asker hayatını kaybetmişti.
Cami minarelerinden SALA okunmasıyla başlayan süreçte VERİLDİĞİ İDDİA EDİLEN BİR FETVA VAR ! O FETVA " ASKERLERİN KATLİ VACİPTİR." Fetvaların birbirini tamamlaması gerekiyor .
Diyanet işleri tarafından açıklanan " ÖLDÜRÜLEN ASKERLERİN CENAZE NAMAZI KILINMAYACAK " fetvası böyle bir fetvanın verildiğini gösteriyor.
Yapmış olduğumuz araştırmada ise böyle bir fetvanın SOSYAL MEDYA HESAPLARI üzerinden İstanbul Fatih ilçesinde yerleşik bazı cemaatler tarafından yayınlandığı ortaya çıktı.
3. ŞERİAT için sokağa çıktıklarını açıklıyorlar!
 
4. Halife ERDOĞAN'A karşı kalkışma olmuş !
Yine bu fetvanın verilebilmesi için DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI tarafından bazı cemaatlere KATLİ VACİP denilerek telefon açıldığı iddalar arasında !Diyanetin bu fetvanın devamı olarak CENAZE NAMAZI kılınmaz fetvasıyla süreci tamamladığı sonucu ortaya çıkıyor.
Son fetvasıyla ANAYASAL suç işleyen Diyanet İşleri Başkanlığı ŞERİAT MÜFTÜLÜĞÜ veya ŞEYHÜLİSLAM müessesi gibi çalışıyor.
Çünkü Türkiye Cumhuriyeti ANAYASA VE KANUNLARA göre yönetiliyor.
Olayların gelişimi ve sürecine bakıldığında !
5. Halife Erdoğan karşı savaştıkları için KATLİ VACİP fetvası ! 
6. Akıncı üssü eski adı Mürted! Darbeci askerler ilk önce KAFİR ilan edilmiş !
Çubuk ilçesindeki Akıncı Üssü'nün eski adı, yani Mürted Hava Üssü. Üsse ismini veren bölgeye Mürted isminin konulmasının sebebi ise 1402 yılında bu bölgede gerçekleşen Ankara Savaşı'na kadar uzanıyor.
Osmanlı Padişahı Yıldırım Bayezid ile Timur Han arasında Ankara Çubuk Ovası'nda yaşanan savaş öncesinde Timur, Anadolu'daki Osmanlı beylerine haber gönderip onlara beylik topraklarını geri vereceğini, eğer Bayezid'in yanında savaşmazlarsa ya da kendi tarafında savaşılarsa bu hakdan yararlanacakları vaadinde bulunmuştu. 1402 yılında, Çubuk Ovası'nda iki ordu karşı karşıya geldiğinde Bayezid'in Timur'un ordusuna taarruza geçtiği sırada, sadece Osmanlı güçlerinin taarruz kollarından birini oluşturan Kara Tatarlar'ın ve komutasındaki bazı askerlerin Timur'un bu vaadine karşılık verdiği, Bayezid'e ihanet ettiği anlaşıldı.
Mürtedin katli vacip midir?
Müslümanın irtidadı; görülmesi, duyulması, itiraf etmesi veya iki âdil müslüman tarafından şahitlik edilmesi hallerinde sabit olur
"Müslüman anne babadan doğan ve müslüman olarak yetişen kimse irtidat edince, tevbe etmeye çağrılmadan had uygulanır Fakat daha önce küfre girip sonra müslüman olan kimse tevbeye çağrılır
Allah'a ve Rasûlüne küfreden kimse de tevbe etmeye çağrılmadan öldürülür Böyle bir kimse tevbe etse dahi durum değişmez Çünkü, Allah'a ve rasûlüne küfretmek haddi gerektirir Tevbe ise haddi düşürmez (İbn Kudame, age, 125 vd)
Mürtedin irtidat etmesiyle birlikte, bütün salih amelleri silinir ve o ebedî olarak Cehennemde kalır: "Sizden kim, dininden döner ve kâfir olarak ölürse, işte onların dünya ve âhirette amelleri boşa gitmiştir İşte cehennemlikler onlardır Onlar orada ebedî olarak kalacaklardır" (el-Bakara, 2/217)
7. Boğaz köprüsünde linç manzaraları

 
8. Mallara El koymayı bu rivayete ŞERİATA göre dayandırdılar !
Kurtubî; "İki millet (mü'min ve kâfir) arasında miras yoktur" (Ebu Davud Ferâiz, 13; Tirmizi, Ferâiz, 16; İbn Mâce, Ferâiz, 6) hadisinin hükmünün mutlak olacağını ileri sürerek, müslümanla mürted arasında veraset olayından bahsedenlerin görüşlerini reddetmektedir (Kurtubî, aynı yer)
9. FETO terör örgütüne ait olduğu iddia edilen mallara el koydular!
10. Diyanet açıklamasında ölen askerlerin cenaze namazı kılınmayacak ! FETVASI ...
Ayrıca mürted öldüğünde yıkanmaz, kefenlenmez, cenaze namaz kılınmaz ve müslüman mezarlığına defnedilmez Mürted için istiğfar câiz olmadığı gibi, onu rahmetle anmak da caiz değildir:12. Mürted müslüman mezarlığına defnedilmez
"Ne peygamberin ne de mü'minlerin cehennemlik oldukları belli olduktan sonra, yakın akrabaları da olsa, müşrikler için af dilemeleri asla doğru olmaz"(et-Tevbe, 9/113)
Darbeci askerler ilk önce KAFİR İLAN EDİLDİLER !
Zâhiren bakıldığında bir kâfir, bâtıl olan dininden çıkıp, onun gibi bâtıl olan başka bir dine girmiş olduğundan dolayı sorgulanmaz Çünkü küfür tek bir millettir Ancak, İslâm'ı terkedip başka bir dine girenin durumu, hidayetten yüz çevirip, dalâleti seçtiği için farklılık arzetmektedir Malikîler ve Hanefîler bu görüştedirler. Kaynak : mumsema.org üzerinden derlenmiştir.
13. Müslüman mezarlığına defnedilmez
 
14. ŞERİAT KANUNLARI OHAL olarak uygulanıyor.
Böylece Darbe süreci ve sonrasında ANAYASA hiç yokmuş gibi davranılarak ŞERİAT KANUNLARI uygulandığı ortaya çıkmış oldu !
Yapılan uygulamalrın tamamı ARABİSTAN VE İRAN gibi ülkelerde uygulanmaktadır. İRAN devriminde yapılan uygulamaların bir benzeridir.

http://www.parlamentohaber.com/list/darbeye-katilan-askerler-icin-katli-vacip-murted-fetvasini-kim-verdi-katli-vacip-olanin-cenazeleri-kildirilmaz
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/