<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan tehdidin dozunu yükseltiyor: 15 Temmuz’dakilerden ne farkınız var?

18 Haziran 2017 Pazar

Erdoğan tehdidin dozunu yükseltiyor: 15 Temmuz’dakilerden ne farkınız var?
Erdoğan tehdidin dozunu yükseltiyor: 15 Temmuz’dakilerden ne farkınız var?
Medya temsilcilerine bir iftar daveti veren Erdoğan konuşmasında yine Adalet Yürüyüşü’nü hedef aldı. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi ile Adalet Yürüyüşü’nün farksız olduğunu savundu
Erdoğan medya temsilcileriyle katıldığı iftar programı konuşmasında hedefine yine Adalet Yürüyüşü’nü aldı, 15 Temmuz darbe girişimi ile Adalet Yürüyüşü arasında fark olmadığını, darbecilerin tanklarla, toplarla yaptıklarını CHP’nin yürüyüşle yaptığını ve aynı muameleyle karşılaşabileceğini savundu.
Erdoğan gün içinde yaptığı bir açıklamada da “Elinde adalet pankartıyla dolaşmakla adalet gelmez. Halkı sokaklara çağırmak kimsenin yararına değildir. Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın” diyerek yargı tehdidini savurmuştu.

KILIÇDAROĞLU: ERDOĞAN’IN TEHDİT VE ŞANTAJLARINA PABUÇ BIRAKMAYIZ

Medya temsilcilerine seslendiği konuşmasında MİT TIR’ları davasına ilişkin olarak “Haber peşinde koşmakla ihanete aracılık etmek tamamen farklı şeylerdir. Manşetini, kalemini, gazete sayfalarını terör örgütünün emrine verenlere, eline silah alıp dağa çıkan arsında temelde bana göre hiçbir fark yoktur” dedi.

“Yasal olarak yürümeniz bizim lütfumuz”

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında tutuklanmasının ardından başlayan Adalet Yürüyüşü’nün hukuki olmadığını savunan Erdoğan, “Yollarda yasal olarak yürümeniz hükümetimizin bir inceliğidir, bir lütfudur” dedi. Adalet Yürüyüşü’yle ilgili olarak ise Erdoğan şunları söyledi:
Sizin gibi 15 Temmuz’da da bunu yapanlar oldu. Sizin 15 Temmuz’dakilerden ne farkınız var? Onların elinde F-16’ları vardı, helikopterlerle saldırıyorlardı, tanklarla toplarla saldırıyorlardı. Sizler de şu anda yollarda yürüyüşleri yapıyorsunuz, akşam da karavanlarda istirahat ediyorsunuz. Olay bu ama sizler eğer kalkıp da ‘TEM’i veya E-5’i buraları da biz işgal edeceğiz’ filan diyecek olursanız o zaman durum aynen 15 Temmuz’a dönüşür ki ona da tabii müsaade etmek gibi lüksümüz asla yok.
Zaten yapılan iş hukuki değil. Yasal yollardan bunu böyle bir adım atmak suretiyle gidişiniz şu anki hükümetimizin bir inceliğidir. Daha da ileri gidiyorum lütfudur. Bunun da çerçevesi içinde devamı ama bu şekilde kalkıp da gerek ulusal, uluslararası bazda ülkemizde özgürlüklerin olmadığı bir ülke havasında yansıtmanın gayreti içerisine girmek bu ülkeye bir şey kazandırmayacağı gibi kendilerine de bir şey kazandırmayacaktır.

Sendika.Org
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/