<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan'ın başdanışmanından güvenlik endişesi

28 Haziran 2017 Çarşamba

Erdoğan'ın başdanışmanından güvenlik endişesiErdoğan'ın başdanışmanından güvenlik endişesi
Erdoğan’ın başdanışmanı İlnur Çevik hükümete yakın Yeni Birlik gazetesindeki köşesinde Almanya’nın Erdoğan’ın korumalarını istememesine değindi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı İlnur Çevik Yeni Birlik gazetesindeki köşesinde Almanya’nın Erdoğan’ın korumalarını istememesine değindi. Çevik “Alman yetkililer Cumhurbaşkanımızın ABD seyahati sırasında heyetimize ve Türklere saldıran protestocuları püskürten korumalarımızı 7 ve 8 Temmuz’da yapılacak olan G-20 Hamburg zirvesinde istemiyorlarmış… Yani “başka” korumalar getirin diyorlarmış…” dedikten sonra şu ifadeleri kullandı:
“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı koruyacak iyi yetişmiş elit birçok güvenlik elemanımız var onun için bu dert değil ama esas iki mesele var.

Birincisi, Cumhurbaşkanımızın korumaları Hamburg G-20 zirvesinde görevlerini rahat rahat yapabilecekler mi? Biz 2015’te Antalya’daki G-20 zirvesinde bütün dünya liderlerine onların rahatlarını bozmadan on numara güvenlik sağladık ama aynı zamanda kendi korumalarının da görevlerini yapmalarına engel olmadık… İşte biz de şimdi bunu bekliyoruz.
İkincisi, Almanya’daki Türkiye düşmanlarını, Erdoğan düşmanlarını heyetimizden uzak tutmak için adam gibi önlemler alacaklar mı? Yani onlar da Amerikan polisinin Washington’da sergilediği beceriksizliğin bir örneğini bize Hamburg’da yaşatacaklar mı?”
“KİM ALMAN POLİSİNE GÜVENİR”
“PKK Almanya’nın terör listesinde ama Alman makamları, siyasetçileri bu bir şaka imiş gibi davranıyorlar” diyen Çevik köşesini şöyle devam ettirdi:
“PKK Avrupa’da ve bilhassa Almanya’da silah ve uyuşturucu ticareti yapıyor, zorla para topluyor, insanları sindiriyor ama PKK’lılar Alman siyasetçilerle el ele kol kola…
Almanlar FETÖ’ye arka çıkıyor. Darbecileri el üstünde tutuyorlar. Sanki Almanlar 15 Temmuz darbesinin başarısız olmasından bile memnun değiller… Hatta bu işin içinde onların parmaklarının da olduğu söyleniyor…
16 Nisan Referandum sürecinde Almanların “Erdoğan gitsin” kampanyası ise tam bir rezalet…
İşte bu şartlarda kim Alman polisine, güvenliğine güvenir? Ama yine de Hamburg’a gitmek lazım, bayrağı dalgalandırmak lazım ve Almanya’daki Türklerimize moral vermek gerekiyor…”
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/erdogan-in-basdanismanindan-guvenlik-endisesi-h33631.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/